reklamı kapat

POPÜLER

Björk Audiocoins dijital para

Björk’ün yeni albümünü alanlara dijital para: Audiocoins

İzlandalı şarkıcı ve yapımcı Björk, yeni albümü için Audiocoins dijital para birimiyle daha önce benzerini görmediğimiz bir çalışmaya imza attı.

Kendine özgü tarzıyla farkılaşmayı başaran ve deneysel müzikal çalışmalarıyla adından söz ettiren Björk, teknolojiden yararlanmayı iyi biliyor. Geçtiğimiz yıllarda kendi sanal gerçeklik uygulamasını indirmeye sunan sanatçı, yeni albümü içinse çok daha ilginç bir çalışma içerisinde bulunuyor. İngiliz girişim Blockpool ile ortaklık kuran şarkıcı, yeni albümünü alanlara dijital para veriyor. Gelecek Utopia albümü için yapılan bu çalışma, Audiocoins etrafında toplanıyor. Müzik endüstrisi için hazırlanan bu dijital para birimi, iki yıldır sektörde bulunuyor. Tanesi 0,19 dolar değerinde olan 100 Audiocoins ile gelecek Utopia albümü, bu noktada bir ilke imza atıyor. Fanlar ayrıca sanatçının diğer platformlarını kullanarak ya da konserlerine giderek daha fazla dijital para kazanabiliyor.

Bjork Utopia

Björk farklı olmayı hep başarıyor

Ünlü sanatçını bahsi geçen Utopia albümü 24 Kasım tarihinde raflardaki yerini alıyor. Bu adımla Audiocoins‘in popüler hale getirilmeye çalışıldığı düşünülürken, süreç fanlar için oldukça güzel görünüyor. Spotify ile Apple Music’in popüler olduğu günümüzde albüm satışlarını arttırmak için yapılma ihtimali de bulunan hamle, fanlar ile sanatçı arasındaki etkileşimi de yeni bir seviyeye taşıyor.