reklamı kapat

POPÜLER

Outex

Her fotoğraf makinesini su altına indiren bütçe dostu hazne [Video]

Su altında video ya da fotoğraf çekmek belgesellerde gördüğümüz üzere harika bir deneyim. Ancak bu deneyim oldukça pahalı su altı haznelerine ihtiyaç duyuyor. Outex ise yeni ürünüyle süreci en azından son kullanıcı için çok ucuz hale getiriyor.

Outex bu alana yabancı bir firma değil. Geçtiğimiz yıllarda ilk evrensel su altı haznesini Kickstater‘da görücüye çıkartan şirket, o zaman elde ettiği başarıyı yeni ürünüyle de devam ettirmek istiyor. Firmanın yeni su altı haznesi orijinalden şeffaf olmasıyla ayrılıyor. Bu sayede kameranın tüm boyutları rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Evrensel tasarımı sayesinde piyasadaki hemen hemen tüm DSLR modelleriyle kullanılabilen hazne, makineleri 10 metre derinliğe indirebiliyor. Kalın bir malzemesi bulunan ve saniyeler içerisinde takılabilen ürün, belirli boyuta kadar birçok zoom lens modeliyle de kullanılabiliyor. Su altında çekim yanında suya yakın yerlerdeki çekimler için de büyük koruma getiren hazne, söylendiği kadarıyla uzun süre sorunsuz şekilde kullanılabiliyor.

Outex su altında çekim yapmak isteyen herkese lazım

Kickstarter üzerinde 35 bin dolar toplamayı hedefleyen ürün, şu an 12 bin dolar seviyesinde. Yapılacak en az 100 dolar bağış ile elde edilebilen su altı kamera haznesi, benzerlerinin 1.000 dolar seviyesinde olduğu düşünülünce oldukça uygun bir seçenek oluşturuyor. Ürünün yapabildiklerini aşağıda yer alan tanıtım videosunda görebilirsiniz.

Video