reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

su altı villası Muraka

Tüm ihtişamıyla dünyanın ilk su altı villası [Video]

Su altı otelleri, restoranları derken şimdi de dünyanın ilk su altı villası tüm ihtişamıyla karşımızda. Muraka, Maldiv denizlerinin altındaki güzelliği ortaya seriyor.

Su altı dünyasının büyüleyiciliğine kapılmak istiyorsanız yepyeni bir proje kapıda. Dünyanın ilk su altı villası olarak tanıtılan Muraka, Conrad Maldives Rangali Island tarafından ziyaretçilerin beğenisine sunulmak için gün sayıyor. Maldivlilerin yerel dilinde “mercan” anlamına gelen Muraka, benzersiz bir deneyim yaşamak isteyenlere hitap ediyor. Farklı ve göz alıcı bir şey yaratma motivasyonuyla ortaya çıkan Muraka, okyanus manzarasını evinizin dört bir yanına taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hint Okyanusu’nun ihtişamı

Maldivlerin kara üstünde sunduğu deneyimin bir o kadarının da su altında bulunduğunu kaydeden tasarımcılar Mukara’nın çevre ile iç içe bir tasarımı olmasına özen göstermiş. Ziyaretçilerin Hint Okyanusu’nu her açıdan görebileceği şekilde tasarlanan bu villa, iç mekanda ise olabildiğinde sade bir tasarıma sahip. Bunun sebebi olarak da villanın iç tasarımının okyanusun görkemli manzarasından rol çalmasını istememeleri gösteriliyor. Su üstü ve altı olmak üzere 2 parçalı bir yapıya sahip olan villanın suyun 5 metre altına konumlandırıldığı belirtiliyor. Maldivlerin zengin su altı manzarasını 180 derece panoramik olarak görüntüleme imkanı sunan yapının kara üstündeki kısmının da en az altı kadar etkileyici olduğu not düşülmüş.

Muraka’da kalmanın bedeli açıklanmadı. Ancak fiyatın hayli yüksek olacağını tahmin etmek çok da zor değil. Kasım 2018’de ziyaretçiler için kapısını açacak olan bu etkileyici villada bir gece kalmanın bedeli yaklaşık 50 bin dolar diye tahmin ediliyor.

Video