reklamı kapat

POPÜLER

Aquabooth
Aquabooth
kolaj

Türk geliştiriciden dünyanın ilk su altı fotoğraf robotu [Video]

 - Güncelleme: 29 Haziran 2016 13:24

Yaz aylarında sahillerde insanların ilgisini çeken ürünlere imza atan bir Türk geliştirici, dünyanın ilk su altı fotoğraf robotu için fon desteği toplamaya başladı. Atilla Baybara isimli bir tasarımcı ve genç ekibi tarafından geliştirilen Aquabooth, su altında fotoğraf çekmeye imkan tanıyor. Suda sabitlenen Aquabooth denizde veya havuzda kullanılabiliyor.

Modülün yanına gelen kullanıcı, modülün üzerinde bulunan butona dokunduğunda Aquabooth aktif hale geliyor. Aquabooth, üzerinde bulunan ekran aracılığıyla kullanıcının su altında nasıl poz vermesi gerektiğine dair yönlendirme animasyonları izletiyor. Yönlendirmeleri takip eden kullanıcı suya dalarak poz veriyor. Ekran üzerinde çektiği fotoğrafı anında görebilen kullanıcı bu işlemi dilediği kadar tekrarlayabiliyor. Aquabooth uygulamasına senkronize edilen fotoğraflar Wi-Fi yazıcıya gönderilerek çıktısı alınabiliyor, e-posta gönderebiliyor, Facebook ve Twitter gibi sosyalar ağlar üzerinden paylaşılabiliyor.

GoPro Hero 3 ve Hero 4 kameralarla uyumlu olan robotta güneş korumalı 7 inçlik IPS ekran bulunuyor. Ultra geniş açılı 12 megapiksellik bir kameranın yer aldığı robot, Wi-Fi haricinde 4.5G bağlantıya da destek veriyor. 15 saate varan kullanım imkanı vadeden Aquabooth, yüzde 30 indirim paketiyle birlikte nisan ayında 1.999 TL’den satışa sunulacak. Bu fiyata GoPro’nun dahil olmadığını belirtelim. Su altı fotoğraf robotuna buraya tıklayarak destekte bulunabilirsiniz.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER