reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro’nun dikkat çeken kamera moduna işaret eden yeni video [İzle]

Huawei biliyorsunuz yeni akıllı telefon modelleri Mate 20 ve Mate 20 Pro‘yu tanıtmaya hazırlanıyor. Bugün Pro modelin su altı çekim moduna işaret eden yeni bir video karşımızda bulunuyor.

Advertisement

Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro için heyecan artıyor. Resmi olarak tanışmamıza çok az kalan telefonlar, gündemden düşmüyor. Tasarımsal ve teknik olarak önemli detayları ortaya çıkan telefonlardan Pro, dün bir su altı çekim moduyla gündeme gelmişti. Yayımlanan yeni videonun ise direkt olarak buna işaret ettiği belirtiliyor. Yukarıda izleyebileceğiniz videonun, modelin su geçirmez gövdesine işaret etmediği düşünülüyor. Çünkü bu özellik uzun süredir standart olarak sunuluyor. Bu açıdan geriye su altı çekim modu kalıyor. XDA-Developers tarafından telefonun kamera APK’sında bulunan bu mod, kişilerin su altında daha net ve güzel çekimler yapmasına odaklanıyor. Telefonun su altına özel bir plastik hazne içerisinde indirilmesini tavsiye eden (Olası zararlara karşı) Huawei, burada çekimi de kolaylaştırıyor. Su altında dokunmatik ekran çalışmıyor. Bu yüzden kişiler ses açma kapama tuşuyla fotoğraf ve video kaydedebiliyor. Yayımlanan videoda telefonun kare şeklindeki arka kamera modülüne de vurgu yapılıyor.

Huawei Mate 20 Pro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro çok iddialı geliyor

Su altında fotoğraf çekmek dışarıya hiç benzemiyor. Hem ışık az oluyor hem de bazı renk problemleri yaşanabiliyor. Yapay zeka üzerinden bunu çözecek gibi duran firma, yeni modelleriyle çok iddalı geliyor. Arkasında üçlü kamera sistemi yer alacak Mate 20 Pro, P20 Pro’nun sunduklarını daha da yukarıya taşıyacak gibi duruyor. Bunun arkasında da özellikle yeni imkanlar getiren 7 nm Kirin 980 işlemci yer alıyor.