reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry tamamen Android’e geçebilir

Yüksek güvenliği ile bir dönem büyük şirketlerin ve hatta devlet kurumlarının öncelikli tercihi olan BlackBerry, günümüzde o eski günleri özlemle arar hale geldi. Son olarak BlackBerry Priv ile Android dünyasına geç de olsa giriş yapan şirket, bundan sonra tamamen Android platformuna yönelecek gibi görünüyor.

Code/Mobile konferansında konuşan John Chen, önümüzdeki yıllarda şirketin BB10 işletim sistemini bırakarak tamamen Android’e geçiş yapabileceğini belirtti. Fakat BlackBerry’nin güvenlik konusunda ödün vermeye niyeti yok. Chen’in belirttiğine göre Android’e tamamen geçiş yapılabilmesi için BB10 işletim sisteminde sunulan güvenliğin Android’de de sağlanması gerekiyor. Android’in ve BlackBerry 10‘un birbirinden oldukça farklı olduğunu göz önünde bulundurursak bunun pek de kolay olmayacağını söylemek gerekiyor.

Öte yandan BlackBerry 10’da yeteri kadar uygulama sunamadığı için sıkça eleştirilen BlackBerry’nin Android’e tamamen geçmesiyle birlikte daha fazla uygulamaya kavuşabileceği ve böylece satışlarını da artırılabileceği düşünülüyor. BlackBerry’nin Priv ile nabız yoklayacağı ve satışlara göre geçişi yapıp yapmayacağına karar vereceği de söylenenler arasında.

YORUMLAR