reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry’nin orta segment yeni cihazları yolda

MWC 2017’de KEYone isimli cihazını tanıtan bir zamanların popüler, şimdilerin ise piyasada tutunmaya çalışan şirketi olan BlackBerry’nin hız kesmeye niyet yok. İddialara bakılırsa BlackBerry bu yıl içerisinde birkaç akıllı telefon daha satışa sunmayı planlıyor. 

BlackBerry’nin yıl içerisinde 5 adet akıllı telefon piyasaya süreceği söyleniyor. Hindistan’da Optiemus isimli firma ile ortaklığa giden BlackBerry’nin yeni cihazı, orta segmente yeni bir üyenin geleceğini gösteriyor. Şirketle olan anlaşmayı geçtiğimiz yıl gerçekleştiren Optiemus’un cihazın üretimini başlattığı belirtiliyor.

BB Merah Putih isimli cihaz’ın BlackBerry KEYone, Prive veya DTEK50’ye benzemeyeceği ve tamamen bambaşka bir cihaz olacağı belirtiliyor. Qualcomm Snapdragon 425 işlemciden güç alacağı belirtilen cihazın 5,5 inçlik 720p ekranla geleceği ifade ediliyor. Cihazın orta seviyeyi yansıtan bu donanımına karşın RAM kapasitesinin 4 GB olacağı ve dolayısıyla bu alanda amiral gemisi modellerle denk bir performans sunacağı belirtiliyor.

Yıl içerisinde piyasaya sürülecek olan diğer cihazların TCL tarafından üretileceği söyleniyor. Dokunmatik ekranlı olarak gelecek cihazların DTEK50 ve DTEK60’a benzeyen bir yapıda olacağı ileri sürülüyor. Ancak cihazların DTEK adını almayacağı söyleniyor. BlackBerry ile bir süre önce ortaklığa giden TCL, hiç ara vermeden yeni modeller piyasaya sürmeye devam ediyor. Satış rakamları bazında yüzü bir türlü gülmeyen BlackBerry bu yeni cihazlarla satışlarını artırabilecek mi, hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR