reklamı kapat

POPÜLER

bmw-i-app-apple-watch

BMW, Apple Watch’un ilk otomobil uygulaması i Remote’u duyurdu

Apple Watch‘un tanıtımı pek çok firmayı da harekete geçirdi. Apple ürünlerinin başarılı sunum ve reklamlarını bir kenara bırakırsak, kullanıcılara sunduğu zengin ve stabil uygulama seçenekleri de ürünlerin tercih edilmesinde ciddi rol oynuyor. Apple Watch için de durum farklı değil. Akıllı saatin ilk otomobil uygulaması BMW‘den geliyor.

Fiyatları 349 dolar ile 17 bin dolar arasında değişen Apple Watch’lar nisan ayında satışa sunulacak. Rakipleri göz önüne alınınca fiyat konusunda yüksek taleplerde bulunan akıllı saat, kullanıcıları cezbedecek uygulamaları da bir bir bünyesine dahil ediyor. BMW’nin i Remote uygulaması da bunlardan biri. Firmanın elektrikli modeli olan i3 ve hibrit modeli olan i8 ile uyumlu olarak çalışan uygulama, her ne kadar otomobilleri uzaktan hareket ettirmeyi olanaklı kılmasa da dikkat çekici özellikler sunuyor.

iPhone ve Android sürümü hali hazırda var olan uygulama, otomobilin şarj durumu ve menzili hakkında bilgi verirken, varış yerinin menzil dahilinde olup olmadığını gösteren bir dinamik menzil haritası bulunduruyor. Sürücü ve araç konumunu görüntüleyebilen uygulama, varış zamanını da belirleyerek pil kullanımını ayarlamayı mümkün kılıyor. Farklı şarj durumlarını da görüntüleyebileceğiniz uygulamada araç bilgileri de yer alıyor.

i Remote ile otomobilin klimasını yönetmek ve otomobilin önceden ısıtıp/soğutmak mümkün oluyor. Aynı zamanda uygulama aracılığıyla kapıları kitleyebilir, farları yakabilir, korna çalabilir ve park yerini unuttursanız otomobilin yerini belirleyebilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz olduğunu da ekleyelim.

BMW i Remote

FİYAT
Ücretsiz

BOYUT
iOS: 36,1 MB
Android: 32 MB

YÜKLEMEK İÇİN
iOS
Android

YORUMLAR