reklamı kapat

POPÜLER

BMW i8 incelemesi [Video]

 - Güncelleme: 23 Temmuz 2016 16:13

bmw-i8-charging

ELEKTRİKLİ OTOMOBİL DENEYİMİ

BMW i8’i evinizde veya garajınızda bulunan herhangi bir prizden şarj etmek mümkün. Yaklaşık 2 saatte, aracın pil doluluk oranı %80’e ulaşabiliyor. Daha hızlı bir şarj istiyorsanız, wallbox adı verilen şarj ünitelerinden birine sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca anlaşmalı şarj istasyonlarında da i8’i şarj edebilirsiniz. Ancak, altını çizmekte fayda var; eğer bir i8 kullanıyorsanız, düşüneceğiniz en son şeylerden biri aracınızı şarj etmek. Çünkü yanmalı motor sayesinde, i8’i hareket halindeyken de şarj edebiliyorsunuz.

BMW i8’in bir diğer dikkat çeken özelliği ise; spor otomobil deneyimini, sıradan aile arabalarına benzer bir yakıt tüketimiyle sunması. Ayrıca i8, 1,5 litrelik motoruyla büyük bir vergi ve kasko avantajına da sahip. Fakat unutmadan söyleyelim; tüm bu saydıklarımıza erişebilmenin, yaklaşık 600 bin TL’lik bir bedeli var.

Son sözü söylemek gerekirse; Safkan spor otomobil ruhunu yaşamak isteyenlere, meraklı gözlerin sürekli üzerinde olduğu BMW i8’i önerebiliriz. Ancak, söz konusu elektrikli otomobil deneyimi olduğunda, i8’de hep bir şeyler eksik kalıyor…