reklamı kapat

POPÜLER

BMW Motorsport ekibinin yeni hedefi: Formula E

Düzenlenmeye başladığı 2014 yılından beri dolaylı olarak Formula E organizasyonunun içerisinde bulunan BMW, artık resmi olarak bir takım halinde Formula E’de yer alacağını duyurdu.

BMW, 2014 yılından ber düzenlenen elektrikli Formula organizasyonunun resmi güvenlik aracı tedarikçi olarak bu organizasyonda görev alıyordu. Marka eski Formula 1 pilotu Michael Andretti‘nin Formula E ekibi ile ortaklığa giderek kendi isimleri altında bir takım kurmaya karar verdi. Bu ortaklık ile birlikte Andretti ve BMW Motorsport ekibi yenilikçi projeler ve geliştirme süreçlerini birlikte yürütecek.
bmwformulae2

BMW’nin Formule E için tasarladığı planların ilk adımı Andretti’nin ekibi ile 2 yıllık bir ortaklık sağlama yönünde. Formula E ekibinin pistteki temsilcisi olarak ilk aşamada António Félix da Costa‘ya görev vermeyi düşünüyor. Jaguar ve Porsche‘nin ardından BMW’nin de Formula E’ye dahil olacağını açıklaması ile beraber rekabet bir hayli artacak gibi gözüküyor. BMW’nin 2018 takvimi için Formula E’ye hazır olması bekleniyor.