reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

BMW

BMW Türkiye cephesinden kullanıcıları için yeni iş birliği

BMW, elektrikli otomobil sahibi marka tutkunlarına özel kurduğu “BMW Elektriğin Öncüleri” topluluğuna yönelik yeni bir iş birliği yaptı. İşte detaylar.

Advertisement

Elektrikli otomobiller her geçen gün hayatımızda daha büyük yer kaplıyor. Herhangi bir içten yanmalı motor barındırmayan bu modeller çevre ile oldukça dost.  Ancak elektrikli otomobillerin sürüşü sırasında bir karbon oraya çıkmasa da şarj işlemi sırasında gerekli olan enerji için yine de karbon salınımı gerçekleşiyor. İşte bu noktada BMW Türkiye, elektrikli araçlarının şarj olabilmesi için Solarçatı ile yeni bir birlikteliğe başlıyor. Böylece yenilebilir enerji kullanarak otomobillerin şarj edilmesi hedefleniyor.

BMW için elektrikli otomobil macerası 2013 yılında başladı

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, ‘Türkiye Otomotiv Sektörünün Elektrifikasyon Dönüşümüne Öncü Olmak’ misyonu çerçevesinde yenilikçi ve sürdürülebilir adımlar atmaya devam ettiklerini belirtti. İlk elektrikli BMW modelini 2013 yılında pazara sunarak elektrikli mobilite yolcuğuna başladıklarını söyleyen Tiftik; “Borusan Otomotiv Grubu olarak temsilcisi olduğumuz tüm markalarımızın elektrikli yeni modellerini tüm dünya ile aynı zamanda müşterilerimizle buluşturuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yolculukta müşterilerimize evlerinde de sürdürülebilir enerji kullanımını teşvik etmek üzere özel iş birliklerimizi sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıl sonunda Borusan EnBW Enerji ile yaptığımız iş birliği kapsamında, elektrikli otomobil kullanıcılarımıza sunduğumuz I-REC (Uluslararası Yenilenebilir Enerji) sertifikalı rüzgâr enerjisinden üretilen elektrik kullanımı imkanını şimdi güneş enerjisi ile genişletiyoruz. Solarçatı ile yaptığımız iş birliği sayesinde elektrikli BMW kullanıcıları, ihtiyaç duydukları temiz enerjiyi evlerine kurulabilecek güneş enerji sistemleri sayesinde güneşten üretebilecek. Ayrıca evlerinde ürettikleri elektriğin tüketim fazlasını da satma şansına sahip olacaklar” dedi.

İlginizi çekebilir

Hummer EV Yengeç Modu