reklamı kapat

POPÜLER

BMW i8 SUV

BMW’den Ferrari’ye SUV’a dönüştürülmüş egzotik otomobiller

Seri üretim modelleri aratmayacak derecede başarılı şekilde gerçekleştirilen tasarım çalışmalarında listede bir hayli kabarık.

Lamborghini Urus ile birlikte açılan yeni SUV kulvarı yakın gelecekte yeni üyelere de kavuşacak. Ferrari’nin de hazırlıkları içerisinde olduğu süreç içerisinde Rolls-Royce‘un ardından Lotus‘un da kulvara dahil olacağına dair bilgileri sizlerle paylaşmıştık. Alfa Romeo’nun Stelvio QV ile birlikte Ferrari motorunu SUV gövdesine geçtiğimiz yıl buluşturduğunu hatırladığımızda rekabetin aslında çoktan başladığını varsayabiliriz. Premium ve süperspor üreticiler cephesinde devam eden üretim aşamasının yanı sıra bağımsız tasarımcıların da dikkat çeken projelere imza attığına şahit olduk ve görünüşe göre olmaya da devam edeceğiz.

Üreticilere ilham olacak detaylar

Jennings Motor Group tarafından hayata geçirilen projede gerçekten hiç sırıtmayan ve sanki doğuştan bu bu sınıfa ait olduğunu hissettiren modellerin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Birbirinden özel sekiz binek otomobilin SUV’a dönüşümünü kapsayan tasarım listesinde BMW i8, 2017 Ford Mustang, McLaren 720, Alfa Romeo 4C, Ferrari 488, Acura/Honda NSX, Chevrolet Camaro ve Aston Martin Vantage gibi ciddi performans değerlerine sahip olan araçlar var. Listede yer alanlar arasında bizim favorilerimiz arasına girenlerin ise BMW i8 ve Chevrolet Camaro oldu. Siz de çalışmaları inceledikten sonra düşüncelerinizi bizle yorum olarak paylaşabilirsiniz.