reklamı kapat

POPÜLER

Maserati Grecale

MC20’nin ardından heyecanlandıran duyuru; Maserati yeni kompakt SUV modelinin ismi belli oldu

Maserati cephesi yeni sport otomobili MC20 ile birlikte önümüzdeki süreçte Porsche Macan’a rakip olacak SUV modelinin adını da duyurdu.

Dün gece Maserati cephesi için kendisinden uzun zamandır beklenen bir geri dönüşün yaşandığı önemli olaylardan birisine sahne oldu. Atılan adımla birlikte Maserati Corsa yani “MC” rozetinin 200’li yılların başlarından itibaren ilk kez yebi bir model üzerinden asfalta inişine şahit olacağız. Bu adımın merkezinde de MC20’den başlası olmayacak. Kendi içerisinde geliştirdiği Nettuno motoruyla birlikte de ayrı bir ilgiyi hak eden İtalyan üretici, önümüzdeki süreçte asfalta indireceği yeni kompakt SUV modeliyle ilgili de önemli detaylar paylaştı. Levante’nin altında konumlanacak ve doğrudan Porsche Macan ile rakip olacak modelin “Grecale” adıyla son kullanıcıya ulaştırılacağı resmiyet kazandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Maserati Grecale tam elektrikli versiyonla da gelebilir

Adını “Akdeniz’in şiddetli kuzey-doğu rüzgarı” ndan alacak olan SUV modelinin tasarım dinamiklerinde nasıl ayraçlar barındıracağı da merak konusu. Adıyla birlikte bir adet bolca siyahlar içerisinde ipucu görseli yayınlanan Grecale’nin, Alfa’dan da bildiğimiz Giorgio platformu üzerine geliştirmesini bekliyoruz. Aracın üretim sürecinin ise İtalya’daki Cassino fabrikasında gerçekleştirilmesi bekleniyor. MC20’de olduğu gibi burada da benzinli motorun yanında tam elektrikli versiyonun da sunulacağına dair önemli ipuçları masada kendisini gösteriyor. Eğer büyük bir sürpriz olmaz ise modeli önümüzdeki yıl karşımızda göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR