reklamı kapat

POPÜLER

BMW’den sessiz veda: 6 Serisi Coupe için yolun sonu!

Bazı ülkelerde satışı devam eden 6 ailesinden üzücü haber geldi. BMW cephesinden gelen kararla “6 coupe” üzerine yapılan tüm planlar rafa kaldırılıyor.

X ailesine eklenecek iki yeni model üzerinde geliştirme sürecine devam eden BMW beklenmedik bir anda aldığı kararla binek otomobil modellerinden birisine sessiz sedasız veda etti. X2 ve X7‘nin yanı sıra gran coupe ve convertible versiyonlarıyla 17 senenin ardından 8 Serisi‘ni tekrar hayata geçirecek olan BMW, kullanıcıların eskisi gibi ilgi göstermediği 6 Serisi‘nin coupe versiyonunun üretimine son verdi. Halihazırda 2018 model yılıyla gran coupe ve convertible versiyonları satışta olan 6 Serisi’nde klasik iki kapı coupe hardtop versiyonuysa bu devamlılığı artık sağlamayacak. Amerika’da satışı tamamen durdurulan versiyonla ilgili geçtiğimiz dönemde ortaya çıkan dedikoduları BMW yetkilileri doğrulayarak üretimin ne zaman sonlandırıldığını da açıkladı.


İlk kez 2016’da ortaya çıkan 6 Serisi’nin sonlandırılma haberlerine o dönem herhangi bir doğrulama veya yalanlama yapmayan BMW yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre alınan kararla birlikte 6 Serisi coupe 2017‘nin Şubat ayında üretim bandından indirildi. Binek sınıfta şuanlık 8 Serisi üzerinde yoğunlaşan markanın ileriki süreçte tekrar seriyi döndürüp döndürmeyeceğiyse geçtiğimiz dönemde olduğu gibi yanıtsız kaldı. Satış rakamları da henüz resmi olarak açıklanmayan 6 Serisi ile birlikte BMW cephesinde GT versiyonlarıyla ilgili de bir bilinmezlik söz konusu. Önümüzdeki süreçte bu versiyonlarla ilgili markadan herhangi bir adımın gelip gelmeyeceği belirsizliğini korurken önemli bir üyesini üretim bandından indiren BMW’nin karşımıza tüm bu durumu unutturacak bir 8 Serisi çıkartmasını bekliyoruz.