reklamı kapat

POPÜLER

GameBoy oyunlarını Gear S2 ve Gear S3’te çalıştırmak mümkün [Video]

Android Wear işletim sistemli akıllı saatlerde farklı farklı oyunların çalıştırıldığı ve emülatör kurulduğunu görmüştük. Ancak tüm eğlence neden Android Wear ile sınırlı kalsın ki?

İflah olmaz bir GameBoy oyuncusu Linux tabanlı Tizen işletim sistemi için emülatör hazırlayarak GameBoy ve GameBoy Color oyunlarını Samsung Gear S2 ve Gear S3’te çalıştırmayı başarmış. İlk yapmanız gereken Samsung’un Gear uygulama mağazasında yer alan Gear GemBoy uygulamasını indirmek. Daha sonra istediğiniz oyunları akıllı telefonunuzdan saate aktarmanız gerekiyor.

Oyunu açtıktan sonra oyun tüm ekrana ne yazık ki oturmuyor. Kare formatlı oyunda boşta kalan alanları karakterinizi hareket ettirmek için kullanabiliyorsunuz. Ancak zaten oldukça küçük olan saat ekranında daha da küçülen oyun alanı aynı keyfi verir mi emin değiliz. Ayrıca akıllı saatlerin sunduğu kullanım süresinin çok etkileyici olmadığını da düşünürsek, oyunlarla bu kısıtlı zamanı harcamak ister misiniz bilemiyoruz. Ancak yine de Gear S2 veya Gear S3’ünüze söz gelimi Pokemon yükleyip oynamak istiyorsanız, evet bu mümkün. Kısa sürede programı kurup basit bir şekilde işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Emülatörün kurulumu için hazırlanan anlatım videosuna haberin üstünden ulaşabilirsiniz.