reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefonları 360 derece kameraya dönüştüren uygulama: Camarada

360 derece kamera ile çekim yapmak isteyip, uygun fiyatlı cihazlar almak isteyenlerin birçok alternatifi bulunuyor. Peki ya 360 derece çekimi ücretsiz bir uygulama ile gerçekleştirebilseydiniz? Camarada isimli uygulama akıllı telefonları 360 derece kameraya dönüştürerek bunu mümkün kılıyor.

360 derece kameralar temelde birden fazla kameradan gelen görüntüyü birlikte işliyor. Böylece çekim yapılan ortam farklı açılardan kayıt altına alınmış oluyor. Camarada da bu mantıkla yola çıkıyor ve akıllı telefonların kameralarını bu iş için kullanıyor. Uygulamayı etkili bir şekilde kullanabilmek için birden fazla Android telefona sahip olmak veya en azından o anda kullanabiliyor olmak gerekiyor. Camarada tüm bu telefonların kameralarını bir araya getiriyor. 360 derece bir kamera gibi görüntü elde edilmesini sağlıyor.

Android cihazlarda kullanılabilen bu uygulama farklı telefonların birbiriyle senkronize bir şekilde görüntü kaydı yapmasına mümkün kılıyor. Bu sayede 360 derece yeni bir kameraya para vermek zorunda kalmıyorsunuz. Bunun için tüm Android telefonlara Camarada uygulamasının indirilmesi ve çekimden önce senkronizasyonun sağlanması gerekiyor. Tam anlamıyla 360 derece video çekimi gerçekleştirebilmek için ise en az üç farklı telefon gerektiği söyleniyor. Elbette uygulama ile birlikte üçten fazla telefon kullanmak da mümkün. Camarada’ya dair temel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.