reklamı kapat

POPÜLER

Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretlerine zam

Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretlerine zam!

Herkesi ilgilendiren kötü bir zaman haberi daha geldi. Bu sefer Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretlerine zam yapıldığı açıklandı. İşte detaylar;

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), 7 Ekim’den yani yarından itibaren geçerli olmak üzere otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde ortalama yüzde 20 zam yapıldığını açıkladı. Bu herkesi ilgilendiren gelişme hakkında yapılan açıklama şu şekilde karşımıza çıkıyor: “Otoyollarda otomobil için en yakın mesafe ücreti 3 lira, en uzak mesafe ücreti 30 lira, Boğaz köprüleri otomobil geçiş ücreti ise 10,50 lira olarak belirlenmiştir. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçiş ücret tarifesi ise aks aralığı 3,20 metreden küçük iki akslı araçlar için 10 lira, aks aralığı 3,20 metre ve 3,20 metreden büyük Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı gereğince geçebilen ve geçemeyen her türlü iki akslı araçlar için 13,50, 3 akslı her türlü araçlar için 29,50, 4 ve 5 akslı her türlü araçlar için 58,75, 6 ve yukarı akslı araç için 78,25 ve motosikletler için de 4,25 olarak belirlendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretlerine zam üzücü görünüyor

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Boğaz köprülerine büyük bakım onarımların yapılması, işçilik ve malzeme fiyatlarındaki artışlar ile bakım-işletme maliyetlerindeki yükselmeler de göz önüne alınarak yol standartlarının sürdürülebilirliğini sağlamak için, otoyol ve köprülerdeki geçiş ücretlerinin asgari düzeyde artırılmasının zorunlu hale geldiği vurgulandı.

İlginizi Çekebilir

Pahalı yollara ihtiyacı bitirecek geleceğin ulaşım aracı