reklamı kapat

POPÜLER

interaktif harita

Bölgenizdeki en önemli kişileri gösteren interaktif harita

“Önemli insanlar” adı altında hazırlanan bir interaktif harita, internet dünyasında dikkat çeken en yeni içerikler arasında yer alıyor.

Direkt olarak burada erişim sağlayabileceğiniz bu ücretsiz  interaktif harita, Mapbox’ta bir coğrafyacı ve kıdemli harita tasarımcısı olan Topi Tjukanov imzasını taşıyor. Web bazlı çalışması için hazırlanan ve çok hızlı çalışan sistem, başlıkta da belirttiğimiz üzere bölgenizdeki ya da haritada yakınlaştığınız bölgedeki önemli kişileri gözler önüne seriyor. Türkiye’de de çalışan ve doğum yerleri üzerine kurulan haritada, ülkesine büyük faydalar sağlamış kişiler yanında, ülkesini karanlığa sürüklemek isteyen kötü niyetli kişiler de görünüyor.

Aynı zamanda ünlü sanatçıları, devlet insanlarını, oyuncuları ve bilim insanlarını da gözler önüne seren harita, gösterilen kişiler hakkında bilgiler de veriyor. Bunun için kişi ismine basıldığı zaman “Wikidata” sayfasına yönlendirme yapılıyor. Kişilerin isimlerine basıldığı zaman açılan ufak kutucukta ayrıca önemlilik derecesi, cinsiyet ve hayatta olup olmama durumu da gösteriliyor.

Yakınlaştıkça daha fazla kişi göstermeye başlayan interaktif harita, tüm dünyayı kapsadığı için gerçekten ilginç bir keşif süresi sunuyor. Çok büyük kapsama alanı nedeniyle bazı önerilerin hatalı olduğu içerikte, bölgede asırlar önce yaşamış önemli kişilere de yer verilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hazırlanan sayfanın sol üst köşesine konumlandırılan kategoriler ile kişi özelinde özelleştirilebilen harita, keyifli bir keşif deneyimi sunuyor olmasıyla göz atmayı hak ediyor.

Hazırlanan harita yanında bu da ilginizi çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan inanılmaz televizyon: C Seed N1