reklamı kapat

POPÜLER

Beolit 17
Beolit 17
Beolit 17

B&O’nun son harikası Beolit 17 artık çok daha iddialı

02 Mart 2017

Ses ve tasarım denildiğinde aklımıza gelen ilk markalardan biri olan Bang & Olufsen, yeni kablosuz hoparlörünü müzik tutkunlarının beğenisine sundu. Tasarım açısından şirketin yaklaşık iki yıl önce piyasaya sürdüğü Beolit 15 ile hemen hemen aynı tasarım çizgisi sunan Beolit 17’de güç çıkışını iyileştirmek için yeni bir tasarım dili kullanıyor. Kardeşinden biraz daha küçük olan Beolit 17, daha fazla güç için 240 watt ses çıkış gücüne sahip. Daha önceki modelleri tasarlayan Cecilie Manz’ın imzasını taşıyan hoparlör, 2,6 kilogram ağırlığında.

Alüminyum, platik, kauçuk ve deri malzemelerinin tercih edildiği hoparlörde Beolit 15 modelinden farklı olarak yeni bağlantı tuşu yer alıyor. Örneğin kullanıcılar bu tuşa bastıklarında Spotify’da dinledikleri son şarkıya ulaşabiliyor. Çift dokunuşla sonraki parçaya geçmek de bağlantı işlevi özelliği sayesinde mümkün hale geliyor. Özelleştirilebilir bu tuşun Beoplay uygulaması aracılığıyla etkinleştirildiğini de belirtelim. 2.200 mAh kapasiteli pille 24 saate varan müzik deneyimi vadeden hoparlörün 2.5 saatte şarj edilebiliyor. Bluetooth 4.2 ve USB-C bağlantıları haricinde 3.5 mm kulaklık girişine de sahip olan hoparlörden iki adet satın alınması durumunda stereo ses deneyimi yaşanabiliyor. Daha önceki modellerde olduğu gibi alüminyumdan üretilen gövdesiyle şık bir görünüm sunan Beolit 17’nin siyah ve gri olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor. Yurt dışında piyasaya sürülen Beolit 17’nin satış fiyatı ise 499 euro. Beolit 17’nin yakın bir süreçte Türkiye’de de satışa sunulmasını bekliyoruz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“B&O’nun son harikası Beolit 17 artık çok daha iddialı” için bir cevap

  1. schizophrenia dedi ki:

    ortalama ses yüksekliğinde yaklaşık 24 saat çalma süresi ve 2 x 35 watt Class D ice power işlemcili yükselteç gerçekten etkileyici.