reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

Apple, iPhone 8’de Lightning girişine veda edebilir

Apple’ın onuncu yılında piyasaya süreceği ve iPhone 8 ismiyle anılan yeni akıllı telefonu çeşitli iddialarla gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak bu yeni telefonda Lightning girişi yerine USB-C‘nin tercih edilebileceği söyleniyor.

Aslına bakarsanız iPhone 8 (veya alternatif ismiyle iPhone X) şimdiye kadar hep dedikodularla karşımıza çıktı. En fazla dikkat çeken iddialara baktığımızda kavisli OLED ekran, çerçevesiz tasarım, ana ekran tuşuna veda etme, devrim niteliğinde ön kamera, RAM dopingi ve uzaktan şarj gibi başlıkları görüyoruz. Bunların arasında adı pek de anılmayan bir nokta varsa o da cihazın Lightning girişi. Ancak son haberler bu sefer Lightning girişine odaklanıyor. Apple’ın iPhone 8’de USB-C‘yi tercih edebileceği söyleniyor.

The Wall Street Journal‘ın iddiasına göre USB-C bağlantısı ile Apple kullanıcılarının işi kolaylaştırılacak. Bildiğiniz gibi MacBook ve MacBook Pro gibi cihazlarda çoktan USB-C’ye geçiş yapıldı. Bu sebeple de birçok iPhone kullanıcısı adaptör satın almak zorunda kaldı. Apple bu probleme iPhone 8’de USB-C bağlantısını tercih ederek son verebilir. Bu sayede MacBook veya MacBook Pro sahibi olanlar herhangi bir ek harcamada bulunmadan bilgisayarları ve akıllı telefonlarını bağlayabilir.

Elbette bu iddiaların hiçbirinin kesinliği bulunmuyor. Apple’ın iPhone 8’le ne gibi yenilikler sunacağı sonbahar aylarında ortaya çıkacak.

YORUMLAR