reklamı kapat

POPÜLER

Bosch cephesinden elektrikli araçlar için “şarj adaptörü” çözümü

Bosch cephesinden elektrikli araçlar için “şarj adaptörü” çözümü

Bosch, kontrol kutusu olmadan esnek şarj imkânı sunan entegre teknolojili dünyanın ilk elektrikli araç şarj kablosunu tanıttı.

Bosch’un entegre kontrol ve güvenlik teknolojisine sahip yeni esnek akıllı şarj kablosu, 230 voltluk bir prizde şarj etme işlemi yapılırken kablo içi kontrol kutusu olarak da bilinen “şarj adaptörü” olmadan çalışabiliyor. Bu, IAA Mobility 2021’de ilk kez görücüye çıkan esnek akıllı şarj kablosunun ağırlığının üç kilogramdan az olduğu anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ortalamada bu değer, kontrol kutulu konvansiyonel şarj kablolarına göre ortalama yüzde 40 daha az. İleri teknolojiye sahip kablo, ağırlık tasarrufu sağlamanın yanı sıra bagajda yer kazandırıyor. Tip 2 adaptörler ve ev tipi fişler ile geldiğinden, evdeki prizde veya yoldaki şarj istasyonundan şarj etmek isteyen sürücüler, artık ikinci bir kabloya ihtiyaç duymayacak. Aslında elektrikli otomobilleri şarj etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Bosch, evde otomobil şarj etmeyi kolaylaştıracak

Üç fazlı kablo, 22 kilowatt’a kadar mod 2 ve mod 3 alternatif akım ile şar şarj imkânı sağlıyor. Esnek akıllı şarj kablosuyla, evde şarj ederken bir elektrik panosuna gerek kalmıyor. Müşteriler de aslında bunu istiyor. Avrupa’da elektrikli otomobil sürücülerinin yüzde 84’ü akşam veya gece evde aracı yeniden şarj ediyor. Tahmin edeceğiniz gibi bu ürün tam bu kitleye hitap ediyor.

İlginizi çekebilir

T-Roc R