reklamı kapat

POPÜLER

Bosch

Bosch, zorlu bir yıla rağmen Türkiye’de büyümesini sürdürdü

Bosch bugün resmi bir açıklama paylaştı ve “Zorlu bir yıla rağmen Türkiye’deki büyümeyi devam ettirdik” dedi.

Bosch tarafından bu konuda paylaşılan resmi açıklama şöyle oldu: Dünyanın önde gelen teknoloji ve servis sağlayıcısı Bosch Grubu, 2023 yılında, zorluklara rağmen, Türkiye’de beklentilerini aştı. Şirket, bir önceki yıla kıyasla Euro bazında yüzde 31’lik bir artışla 2,3 milyar Euro’luk yurt içi konsolide satış gerçekleştirdi. Konsolide olmayan satışların yanı sıra, bağlı şirketlere yapılan dahili teslimatlar da dahil olmak üzere, 4,4 milyar Euro’luk toplam net satışa ulaşarak Euro bazında yüzde 6’lık bir büyüme kaydetti. Bu finansal performansıyla Bosch Türkiye, 2023 yılında ülkenin önde gelen ihracatçılarından biri oldu.” Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Daniel Korioth, geçtiğimiz yıl ile ilgili olarak şunları söyledi: “2023 yılında satışlarımızdaki artış temel olarak tüm faaliyet alanlarımızdaki güçlü büyüme sayesinde gerçekleşti. Bu önemli büyüme, Türkiye’deki başarılı satış stratejimizi ve iş ortaklıklarımızı, yüksek üretim kapasitemizi ve güçlü insan kaynağımızı teyit ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zorlu koşullardaki bu etkileyici sonuçlar, Türkiye’deki yaklaşık 19.000 çalışanımızın özverili çalışmasıyla elde edildi. Çalışanlarımızın her birine bu özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum.” Korioth ayrıca, “Türkiye’de de zorlu bir yıl olmasını beklemekle birlikte, yerel pazara ve ülkenin uzun vadeli potansiyeline olan bağlılığımızı sürdürüyoruz. Bosch, bu potansiyelden yararlanmak için, özellikle elektromobilite, hidrojen ekosistemi, makine ve fabrika otomasyonu ve dijitalleşme gibi stratejik büyüme alanlarında Türkiye’de yetkinlik geliştirmeye devam edecek.” dedi.

Türkiye’deki en büyük uluslararası yatırımcılardan birisi olduğunu belirten Bosch yukarıdakilere ek olarak, “Cumhuriyet’in 100. yılında ülkeye 172 milyon Euro daha yatırım yaparak 2000-2023 yılları arasındaki toplam yatırımını 4,2 milyar Euro’ya çıkardı. ‘Yaşam için teknoloji’ sloganıyla inovasyona olan bağlılığını sürdüren şirketin Türkiye’deki toplam Ar-Ge harcaması 2023 yılında 46,3 milyon Euro oldu. Bursa, Manisa ve Tekirdağ’daki dört Ar-Ge Merkezi ile Bursa ve İstanbul’daki iki Tasarım Merkezinde çalışan sayısı 2023 yılı boyunca 85 kişi artarak toplam 925 kişiye ulaştı.” açıklamasını geçti.

Bosch paylaşımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER