reklamı kapat

POPÜLER

bosch

Bosch’tan 2017 yılında büyük başarı

Bosch, büyük bir başarıya imza attı. Şirket, 2017 satışlarında yüzde 6,7 oranında bir artış kaydetti. Elde edilen ilk rakamlara göre, Bosch geçtiğimiz yıl 78 milyar euroluk bir satış elde etti.

Almanya’da gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan şirketin yönetim kurulu başkanı Dr. Volkmar Denner şu açıklamasında: “Büyüme tahminlerimizi aşarak kârlılığımızı tahminlerin üzerinde arttırdık. 2017’de satışlarımız hiç olmadığı kadar yüksek bir düzeye ulaştı.” dedi. Yenilikçilikteki gücü ve bağlanabilirliğe odaklanan stratejisi sayesinde Bosch büyüme yolunda ilerlemeye devam ediyor. Denner ayrıca şunları kaydetti: “Bağlanabilirliğin potansiyelini daha erken bir aşamada fark ettik ve şimdi bunu bir iş başarısına dönüştürüyoruz.”

CFO ve yönetim kurulu başkan yardımcısı Dr. Stefan Asenkerschbaumer konuşmasında; “Şirketin temel iş alanlarındaki başarısı önde gelen bir IoT teknolojisi ve mobilite çözümleri tedarikçisi olma yolundaki çalışmalarını finanse ediyor.” dedi. Gelecek yıla ilişkin olarak Bosch; şirket bağlanabilirliği, fabrikalar, binalar ve şehirler gibi başka alanlara da bağlanabilirlik getirmek ve mobiliteyi dönüştürmek için çok sayıda fırsat olacağını öngörüyor. Denner dijital dönüşüm için şirket kültürünün dönüştürülmesinin önemini de vurguladı.

Bosch’ta personel sayısı 400.000’i geride bıraktı

2017 yılında şirketin işgücü dünya genelinde 11.200 kişi arttı. 31 Aralık 2017 itibarıyla, şirket 400.500 kişi istihdam ediyor. Dünyanın farklı yerlerinde binlerce yazılım ve bilişim uzmanı Bosch lokasyonlarında çalışıyor.