reklamı kapat

POPÜLER

Bosch, koronavirüs (COVID-19) testi

Bosch, koronavirüs (COVID-19) için hızlı test geliştirdi

Koronavirüs (COVID-19) salgını hız kesmeden devam ediyor. Bu konuda dünya devi firmalardan Bosch da hayati bir çalışmaya imza atmış durumda.

Koronavirüs (COVID-19) salgını Türkiye dahil birçok ülkede çok üzücü sonuçlar doğuruyor. Özellikle İtalya’dan çok kötü haberlerin geldiği salgın için herkes çalışmalar yapıyor. Bazı firmalar maske üretimi yapabilmek adına üretim hatlarını güncelliyor, bazı firmalar ilaç / aşı geliştirmek için zamanla yarışıyor. Bosch ise çok ama çok önemli olan test üzerinde çalışıyor. Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre virüsün hızlı bir şekilde teşhis edilebilmesi, birçok ülkede artan yayılma hızını kontrol altına almak için paha biçilemez önem taşıyor. İşte bu konuda geliştirilen Bosch’un tam otomatik COVID-19 testi, doktor muayenehaneleri, hastaneler, laboratuvarlar ve sağlık merkezleri gibi sağlık tesislerinin hızlı tanıda bulunmasına yardımcı olacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konu hakkında konuşan Bosch Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Volkmar Denner, “Bu hızlı COVID-19 testinin, koronavirüs pandemisini mümkün olan en hızlı şekilde kontrol altına almada payı olmasını istiyoruz. Bu test, enfekte hastaların tespit edilmesini ve karantinaya alınmasını hızlandıracak” diyor. Söylendiği kadarıyla Sadece altı hafta içinde geliştirilen hızlı test, numunenin alındığı andan sonucun geldiği ana kadar ölçülmek üzere 2,5 saatin altında bir sürede, hastalarda COVID-19 enfeksiyonunu tespit edebiliyor.

Bosch, koronavirüs (COVID-19) konusunda büyük bir adım atıyor

Konu hakkında konuşan Bosch Healthcare Solutions GmbH’nin Başkanı Marc Meier ise “Bosch testinin özelliği, doktorlara daha fazla test yapması için zaman kazandıran ayırıcı tanı imkanı sunmasıdır. Ayrıca doktorlara, uygun tedaviye daha çabuk başlayabilmeleri için hızlı bir şekilde güvenilir tanı sağlıyor” diyor. Yeni geliştirilen test, nisan ayından itibaren Almanya’da, ardından da Avrupa’daki diğer ülkelerde ve dünyanın diğer bölgelerinde kullanıma sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni telefonları ile tanışın