reklamı kapat

POPÜLER

Bowers & Wilkins

Bowers & Wilkins imzalı premium kablosuz kulaklık modelleri

Ses teknoloji pazarının önemli isimlerinden Bowers & Wilkins, ürün gamına iki yeni kablosuz kulaklık modeli ekledi. PI7 ve PI5 geldi.

Bowers & Wilkins, Bang & Olufsen gibi üst seviye ses teknolojileri / ürünleri geliştiriyor. Firmanın son ürünleri PI7 ve PI5, bu bağlamda premium sınıfta yer alıyor.

Benzer bir tasarıma sahip olan ve şarj özellikli şık bir hazne ile gelen ürünler, firmaya göre kablosuz olmalarına rağmen kayıpsız bir ses sunuyorlar.

Modellerden yukarıda gördüğünüz üstte yer alan PI7, Qualcomm’un aptX Adaptive desteğine sahip çift hibrit sürücü (9.2mm) üzerine kuruluyor. Kulak içi formundaki ürün, 24-bit ses desteği getiriyor.

Bu modelde ilginç bir detay da yer alıyor. Ürünün haznesi 3,5 mm üzerinden ses kaynaklarına bağlanabiliyor. Ses hazne aracılığıyla tekrardan kulaklıklara kablosuz olarak aktarılıyor.

Adaptif olarak çalışan ANC yani gürültü engelleme özelliği sunan PI7, resmi verilere göre tek şarjla 4 saat kadar dinleme deneyimi getiriyor. Aşağıda gördüğünüz PI5 modeli ise 4 saati biraz daha geçebiliyor. Bunlar hazne ile 16 saat kadar artırılabiliyor.

Yine kulak içi formunda olan Bowers & Wilkins PI5, Qualcomm’un aptX desteğine sahip ve 24-bit ses desteğini getirmiyor.

Çift hibrit sürücü kullanan model, adaptif olmayan gürültü engelleme özelliği sunuyor ve PI7 ile benzer olarak Siri ile Google Asistan erişimi veriyor.

Yani her iki modelin de bünyesinde mikrofonlar yer alıyor. Bunlar telefon görüşmesi için de kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bowers & Wilkins imzalı kablosuz kulaklık modelleri dikkat çekti

Firmanın ürünleri elbette uygun fiyatlı satılmaz. PI5 için 249 dolar, PI7 içinse 399 dolar verilmesi gerekiyor.

Bu ürünlerin ileride aracı isimler aracılığıyla Türkiye’ye gelme ihtimali de bulunuyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept