reklamı kapat

POPÜLER

Brabus imzalı G500 4×4²’nin sınırları zorlayan yeni iç dünyasına konuk olun [Galeri]

Brabus’un performans geliştirmesiyle ciddi anlamda güçlenen G500’e atılan Carlex imzası aracın içerisini yeni bir boyuta taşıyor.

Mercedes’in en popüler geliştiricilerinden bir tanesi olan Brabus‘un son G500 4×4² projesi her zaman olduğu gibi araca gerek performans gerekse tasarım anlamında yeni sınırlar kattı. 4.0 litrelik V8 twinTurbo motoruyla 493 beygir güç ve 710 Nm tork değerine sahip olan bu canavar eklenen performans paketiyle birlikte 75 beygir ve 100 Nm gibi bir ekstrayla yoluna devam ediyor. Performans ve arazi kabiliyetinde yeni sınırlara kavuşan ve düşündüğümüzde kusursuza yakın bir hale gelen aracı daha da kusursuz hale getirmek için yapılacak şeyleri düşünmek ve nokta atışları yapmak fazlasıyla önemli. Son olarak Mercedes Sprinter‘a özel geliştirdiği iç dizayn projesiyle meraklılarını büyüleyen Carlex bu canavarın iç dünyasında yaptığı değişimle, sahibine gizli bir kapıdan girip yeni bir dünya ile tanışan film kahramanı hissini vadediyor.


Dışarıdan bile fazlasıyla etkiletici olan G500 4×4²’in geliştirme sonrası kapısı açtığımızda bizler her noktasında kusursuz bir işçilikle oluşturulmuş detaylar karşılıyor. Aracın dikkat çeken dış renginin içeride çizgisel formlarla verildiği geliştirmede kapı içleri, ön konsol, koltuklar, direksiyon tamamen Alcantara ve deri döşeme karışımı bir yapıyla kaplanıyor. Dokunulduğunda her noktasında tatminkarlık uyandıracak bu projede aynı zamanda Carlex’in Pro Audio Tychy adını verdiği premium ses sistemi de es geçilmemiş. Yer yer karbon detayların da göze çarığı Carlex imzalı Brabus G500 4×4² artık bir bütün olarak kusursuz.