reklamı kapat

POPÜLER

Bu cihaz ile anahtarlığı kaybetmek tarihe karışıyor

2016 yılına gelmiş olsak da halen bilinmezliğe giden anahtarların ve “az önce masanın üzerine koyduğumuz” telefonun kaybolmasını çözebilmiş değiliz. Bu sorunu tarihin tozlu sayfalarına göndermeye niyetli olan TrackR, farklı özellikleriyle rakiplerinin önüne geçiyor.

İki farklı TrackR cihazı bulunuyor. TrackR bravo adlı mini takip cihazı kaybolmasını önlemek istediğiniz eşyaya takılıyor. Küçük tasarımı sayesinde bu cihazı hemen hemen tüm eşyalara takmak mümkün oluyor. Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonda bulunan uygulamaya bağlanan cihaz, telefondan ayrı kaldığında uygulamaya bildirim gönderiyor. Ayrıca istendiği takdirde uygulama üzerinden direkt olarak cihazın bağlandığı eşyanın yeri tespit edilebiliyor. Aynı şekilde cihazın üzerindeki tuşa basıldığı zaman telefonun nerede olduğu görülebiliyor.

Açık alanlarda GPS yardımıyla nesnelerin yerini belirlemek kolay oluyor. Kapalı alanlarda ise yardıma TrackR atlas yetişiyor. TrackR atlas adı verilen algılayıcılar evin belirli noktalarına yerleştiriliyor ve böylece GPS’in çalışmasının mümkün olmadığı yerlerde bile nesnelerin nerelerde olduğu anlaşılabiliyor. Algılayıcılar evin haritasını oluşturuyor ve kaybolan eşyaların hızlıca tespit edilmesini sağlıyor. TrackR bravo 29,99 dolara satın alınabiliyor. TrackR atlas ise 39 dolara ön sipariş verilebiliyor.