reklamı kapat

POPÜLER

honeywell

Nest’i hedef alan HomeKit destekli akıllı termostat

Apple’ın iş ortaklarından Honeywell, yaklaşık iki yıl önce duyurduğu akıllı termostat Lyric’in yeni versiyonunu tanıttı. Cihaz, tıpkı Nest’te olduğu gibi iOS ve Android üzerinden kullanılabiliyor.

HomeKit desteği sayesinde cihaz, HomeKit sistemine bağlı diğer bütün akıllı ev cihazlarıyla uyumlu şekilde çalışıyor. Apple’ın kişisel asistan servisi Siri yardımıyla cihazı sesle kontrol etmek de mümkün. Tasarım açısından ilk Lyric termostatla aynı tasarıma sahip olan yuvarlak gövdeli cihazda 3 inçlik ekran bulunuyor. Sıcaklık ayarlama yeteneğine sahip olan Lyric, dış ortamdaki sıcaklık/nemlilik gibi ortam şartlarını takip ederek en uygun sıcaklığı ayarlıyor.

Farklı zaman dilimlerinde, hava değişimlerinde ve evde olmadığınız durumlarda derece ayarlarını otomatik olarak ayarlan cihaz, filtre değiştirmeniz gerektiğinde size uyarabiliyor. Mekanın ısıtma veya soğutma durumu hakkında da bilgi sunan ikinci nesil Lyric  yaklaşık 250 dolardan yurtdışında ön siparişle satışa sunulmuş durumda. Cihazın satış tarihi ise 1 Şubat.