reklamı kapat

POPÜLER

Cortana GLAS termostat
Cortana GLAS termostat
Cortana GLAS termostat
Cortana GLAS termostat
Cortana GLAS termostat
Cortana GLAS termostat
Cortana GLAS termostat

Cortana destekli akıllı termostat GLAS satışa çıkıyor [Video]

Yazılım devi Microsoft‘un Johnson Control ile beraber geliştirdiği Cortana destekli akıllı termostat modeli GLAS satışa çıkıyor. 

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük bir pazar oluşturan akıllı termostatların en yenisi GLAS, dijital asistan Cortana üzerine kuruluyor. Microsoft’un çok da gündeme gelmeyen asistanı, bu akıllı termostat ile evinizin bir parçası olmaya hazırlanıyor. Oldukça modern bir tasarımı ve renkli dokunmatik ekranlı bulunan termostat, evinizin tüm sıcaklık / hava kontrolünü elini alıyor. Windows 10 IoT temelli tasarlanan ve bu sayede asistan üzerinden sıcaklık ayarlamalarını sadece söylenerek halledebilen cihaz, ortamda insan olup olmadığını da anlayabiliyor. Otomatik takip özelliklerini kullanıp gereksiz işlemleri kapatarak enerji tasarrufu sağlayabilen ürün, gücünü Qualcomm Snapdragon 410E‘den alıyor. Wi-Fi ile Bluetooth teknolojilerine sahip olan termostat, akıllı telefon uygulamasıyla da kontrol edilebiliyor. Ürün söylendiği kadarıyla birçok 24VAC ısıtma ve soğutma sistemine destek veriyor.

Cortana ve GLAS’ın “akıllı” ortaklığı

Arkasında önemli teknolojilerin yer aldığı akıllı termostatın en kötü yanı ise fiyatı. Ön siparişe tam 319 dolardan açılan ürün, pahalı elektronik ürünler arasında yer alıyor. Ürünün tanıtım videosu ise direkt olarak aşağıda yer alıyor.

Video