reklamı kapat

POPÜLER

Bu klibin başrolünde 3D yazıcı ürünü 200 figür yer alıyor [Video]

3D yazıcılarla ilgili haberleri okurken artık daha fazla ne yapmış olabilirler dediğinizi duyar gibiyiz. Ama evet, yine daha fazlasını yaptılar. Avusturalyalı müzik grubu Cut/Copy, yeni parçaları We Are Explorers‘ın klibinde başrol, 3D yazıcı ile üretilmiş iki yüzün üzerinde figürdeydi.


Klibin yönetmenleri, karakterlere gerçeklik hissini yükleyebilmek ve şehirlerin büyüklüğü ve baskısı altında ne kadar ufak kalındığı vurgusunu yapabilmek adına çekimleri şehir sokaklarında gerçekleştirilmiş. Klibin, daha doğrusu projenin bir diğer önemli detayı ise klipte kullanılan 3D yazıcı ürünü karakterlerin çizim dosyalarının da indirilebiliyor olması. Yani grubun hayranları, kendi 3D yazıcılarını kullanarak klipteki karakterleri üretebilecek.


Albümü indirmek isteyen müzik severler iTunes üzerinden, 3D yazıcıların müzik sektörüne ilk adımları olarak kabul edilebilecek bu deneysel klibi ve 3D çizim dosyalarını indirmek isteyenler ise ücretsiz olarak Bittorent üzerinden işlemi gerçekleştirebilir. Sanatçıların 3D yazıcıları keşfetmeleri ve hayal gücünün sınırlarını zorlayacak bu gibi daha çok çalışmaya imza atmaları ise oldukça yakın bir gelecek olarak görünüyor.

VİDEO