reklamı kapat

POPÜLER

Bugatti’nin başı derde girmiş olabilir; 1.343 beygirlik Milan Red ile tanışın

Süper spor sınıfında yer alan devleri hedef alan Milan Red, iddialı teknik değerlerinin yanında sınıfında bir ilke imza atacak özelliğe sahip.

Küresel üreticilerin başını ağrıtmak adına birbirinden ilginç yanlarıyla öne çıkan butik markalar, son dönemlerde hiç beklemediğimiz bölgelerden çıkıyor. İsveç merkezli Koenigsegg ve Hırvatistan merkezli Rimac‘ın uzun bir süredir bunu kanıtladığı süper spor sınıfı, son olarak Bulgaristan merkezli Alieno ile dikkatleri üzerine çekti. 5.220 beygir güç ve 8.800 Nm tork değerlerine sahip olan Arcanum ile çok iddialı bir giriş yapan bu girişime şimdi de Avusturya merkezli Milan Automotive dahil oluyor. ilk otomobili olarak Red isimli modelini duyuran şirketin gözü de tıpkı diğerleri gibi oldukça yükseklerde. Toplamda 99 adet üretileceği açıklanan 1.343 beygirlik otomobilde herhangi bir elektrik motor desteği bulunmuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik detaylar

Tasarımı itibarıyla akıllarımıza Lykan Hypersprot‘u getiren Red’in motor bölümünde 6,2 litre hacminde dört turbo destekli V8 makine kullanılıyor. Bu gücü arka tekerlekleri üzerinden yere aktaran otomobilin 0’dan 100’e hızlanması içinse 2,47 saniye yeterli. Red’in makismum hız kısmında paylaşılan değeri ise 400 km/s. Bu değer Bugatti’nin en tepe modelleri için telaffuz edilmesinden ötürü gerçekten takdiri hak ediyor. Ağırlık kısmında kısmında 1.300 kilogram gibi oldukça başarılı bir değerle karşımıza çıkan Milan Red doğrudan Bugatti’nin kitlesini kendisine çekme iddiasında. Sınıfının tamamen karbondan yapılmış süspansiyon sistemine sahip ilk modeli iddiasını da taşıyan otomobilin yurt dışında 2 milyon euro gibi bir fiyatla alıcı bulması bekleniyor.