reklamı kapat

POPÜLER

Bugüne kadarki en güzel akıllı saat Intel’den geldi: MICA

Bileğimize minik bir telefon bağlamışız gibi görünen akıllı saatlerin teknolojisi genellikle ilgimizi çekse de, çirkin tasarım insanın tüm hevesini yok ediyor. Geçtiğimiz hafta modaseverlerin beğeniyle karşılayacağı lüks bir saat hazırladığını belirten Intel, bu sözünü sonuna kadar tuttu. MICA adlı saatini sonunda görücüye çıkaran Intel, akıllı saatlerle ilgisi olmayanları dahi cezbedecek kadar güzel bir tasarıma sahip olmakla kalmıyor, 1,6 inçlik OLED ekranla teknoloji konusundaki iddiasını da ortaya koyuyor.

Su yılanı derisi üzerine Çin incileri ile lapis taşları bulunan modele ek olarak, kedi gözü ve obsidyan bulunan bir model seçeneğine sahip olan MICA’da 1,6 inçlik safir dokunmatik ekran yer alıyor. OLED teknolojili ekranda kısa mesajların yanı sıra takvim uyarılarını görüntülemek mümkün. Dahili 3G radyosu sayesinde akıllı telefonla eşleştirilmeden kullanılabilen MICA, USB ile veya kablosuz sistem kullanılarak şarj edilebiliyor.

My Intelligent Communication Accessory, yani Akıllı İletişim Aksesuarım anlamına gelen MICA bileklik gibi tanıtılmış olsa da, görüldüğü üzere akıllı saatlerden pek de farklı olmayan özelliklere sahip. Noel sezonunda piyasada olacağı belirtilen cihazın fiyatı henüz açıklanmasa da, Intel temsilcileri etiketin 1.000 doların altında kalacağını söylüyor. Bin dolara yaklaşan bir etiket çok ucuz görünmeyebilir, ancak Intel’in de hedeflediği üzere burada amaç bilekliğin lüks bir aksesuar muamelesi görmesi. Bu şekilde düşünüldüğünde fiyat seviyesi anormal görünmüyor. Üstelik Intel cihazı lüks ürünleri seven küçük bir kitle için hazırladığını da daha önce belirtmişti.

Önümüzdeki pazar günü New York Moda Haftası’nda resmi tanıtımı gerçekleşecek olan cihazı ülkemizde görme ihtimali maalesef düşük.

mica

YORUMLAR