reklamı kapat

POPÜLER

Lumia 830

Uygun fiyatlı ‘amiral’ Nokia Lumia 830 tanıtıldı

Nokia, Almanya’da düzenlenen teknoloji fuarı IFA kapsamında, ‘uygun fiyatlı amiral gemisi’ sloganıyla birlikte yeni akıllı telefonu Lumia 830’u tanıttı. Güçlü işlemci, 5 inç ekran, oldukça iyi bir kamera, metal çerçeveli tasarım ve Microsoft’un mobildeki en yeni işletim sistemi Windows 8.1 ile gelen cihazın fiyatı bir hayli iddialı.

Lumia 830
Avrupa satış fiyatının 330 Euro olacağı açıklanan modelin gerek şık tasarımı gerekse teknolojisindeki detaylar, tüketici dostu bir modele işaret ediyor. Lumia 930’a benzer bir tasarımla gelen 8,5 mm kalınlığındaki Lumia 830 metal çerçeve ile dikkat çekiyor. Böylelikle yan kısımları söz konusu olduğunda dayanıklı bir yapı sunan modelin beyaz, yeşil, turuncu ve siyah renk alternatifleri bulunuyor. Yanları haricindeki malzemesi ise polikarbon, ağırlığı 150 gram. Ayrıca arka kapakları değiştirilebiliyor.

5 inçlik ekranının sunduğu çözünürlük değeri 720p. Optik görüntü sabitleme gibi bir dizi özellikle donatılan PureView kamerası ise 10 megapiksel fotoğraf çekimi ve 4K video kaydına olanak tanıyor. Cihazın kamera yazılımı, en güncel yazılıma sahip (Lumia Camera 5.0). Yeni yazılım beraberinde örneğin kamera deklanşörüne basılı tutulduğunda video kaydı başlıyor. Cihazın ön kamerasıyla 1 megapiksellik fotoğraf çekip 720p video kaydı gerçekleştirilebiliyor.

Lumia 830’da 1.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci, 1GB RAM, 16GB depolama alanı, 128GB’ kadar microSD desteği, 2200mAh batarya donanımsal teknolojisinin merkezindekiler. Cihaz, ayrıca kablosuz  şarj standı ve 15 GB bulut ücretsiz bulut depolama alanı ile birlikte gelecek.