reklamı kapat

POPÜLER

Bulmaca meraklılarına yerli mobil oyun: LVL

Bulmaca türünde oyunlara meraklı olup, uzun yolculuklarda telefonunuzda ilginç bulmacalar çözmek istiyorsanız aradığınız oyun LVL olabilir. Minimal tasarımıyla dikkat çeken yerli mobil oyun LVL, bulmacalara karşı bakış açınızı değiştirmeye hazırlanıyor.

Bulmaca meraklıları için yeni bir alternatif sunan LVL, Ertan Ünver’in öncülüğünde bulmaca tabanlı oyunlar geliştiren SquareCube‘ün ortaya koyduğu eğlenceli ve etkileyici mobil oyunlardan. Kısa sürede bağımlılık yaratıp, karmaşık bulmacaları çözmeye itecek olan oyunda 2 boyutlu bulmacaları 3 boyutlu platformda çözüyorsunuz. Oyun mekaniği aslında oldukça basit temellere dayanıyor. Bir kübün altı kenarında da sizi değiştirilebilir parçalar bekliyor. Her bir kenarın karşısında yer alan eşi aynı renge sahip parçalardan oluşuyor. Seviyeyi tamamlamak için parçaları hareket ettirip kenarlarda boşluk bırakmamaya çalışıyorsunuz. Bu sırada kübü hareket ettirebilir ya da bir kenarı çözerken, karşıdaki kenarda parçaların nereye denk geldiğini kontrol edebilirsiniz. Farklı düşünmeye iten oyun, sade tasarımıyla da oyuncu dostu bir yapıya sahip.

50’nin üstünde birbirinden farklı seviye sunan oyunda 150’nin üstünde bulmaca yer alıyor. Yaklaşık beş saatlik bir oynanış süresi sunan LVL, 11 farklı dile de destek veriyor. Hem Android hem de iOS desteği sunan oyun bulmaca severleri bir hayli oyalayacak gibi görünüyor. Oyunun her iki platformda da ücretli olduğunu ekleyelim.