reklamı kapat

POPÜLER

BMW X7

“Büyük böbrek” üretim bandında; karşınızda BMW X7’den ilk resmi görüntüler

Önümüzdeki yıl içerisinde seri üretim formuyla tanıtılacak olan BMW X7, üretim bandından verdiği mesajlarla sokaklara için hazır olduğuna işaret ediyor.

BMW’nin geçtiğimiz eylül ayında karşımıza çıkarttığı X7‘nin konsept aşamadan üretim aşamasına geçildi. Gerek boyutları gerekse özellikleriyle markanın ürün gamında en tepeye yerleşecek olan modelin üretimi Amerika‘da gerçekleştiriliyor. Konsept formuyla kullanıcıları ikiye bölen BMW’nin paylaşılan detaylar sonrasında, en azından tasarım bazında verdiği sözü tuttuğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Seri üretim versiyonuyla Paris Otomobil Fuarı‘nda tanıtılabileceği kaynaklara yansıyan BMW X7’nin devasa böbrek formuysa şu aşamada tasarım kısmında en çok tartışılan parça olarak ön plana çıkıyor.

BMW X7 rakiplerinden daha pahalı olabilir

Geliştirici ekip tarafından kullanılan prototip versiyonunun da kamuflajlı olarak karşımıza çıktığı paylaşımlarda BMW’nin lüks ve premium algısındaki artırılmış üzerinde yoğun bir şekilde durduğu görülüyor. Üretim bandında 5 Serisi ile gelen iki parçalı LED ışıklandırma, arka bölümde krom parçayla bölünmüş stoplar, geniş hava kanallı tampon yapısı ve ele avuca sığmayan böbrek ızgaralar dikkat çekiyor. Motor kısmında konsept versiyonda belirtildiği gibi 7 Serisi’nde kullanılan hibrit seçeneğinin de yer alması kesin gözüyle bakılan BMW X7’de kokpit kısmında 12.3 inç’lik dijital ekranlar markanın son nesil tasarım felsefesine eşlik edecek. Rakibi olduğu Range Rover Sport ve Mercedes GLS‘den daha pahalı olabileceği söylenen modelle ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilir, tasarımla ilgili düşüncelerinizi bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İlgili video