reklamı kapat

POPÜLER

BMW X7

Heyecan başlıyor; BMW X7 için ilk ipuçları geldi!

Dünya prömiyeri Amerika’da gerçekleştirilecek olan BMW X7, önümüzdeki ay örtülerinden kurtularak seri üretim macerasına başlayacak.

Kendisiyle ilk olarak geçtiğimiz yıl yapılan tanıtımı üzerinden konsept haliyle tanıştığımız BMW X7 için artık son virajı dönme vakti geldi. O dönemden günümüze kadar; patent görselleri, sızıntıları ve üretim süreciyle ilgili detayları üzerinden aralıklarla gündeme gelen yeni amiral önümüzdeki ay karşımızda olacak. Los Angeles Otomobil Fuarı kapsamında Amerika’da seri üretim halini göreceğimiz otomobilinden teaser niteliğindeki ilk görseli paylaşan BMW, söz verdiği gibi konsepte önemli oranda sadık kalmışa benziyor. Devasa böbrek ızgarasıyla akıllarımıza “büyük böbrek” olarak da yerleşen X7, pek çok yönüyle ise ailenin diğer üyelerinde gördüğümüz tasarımsal parçaları üzerinden barındıracak. Bunların başında da kendisini hemen belli eden LED ışıklandırma grubunu geliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Motordaki çeşitlilik

Dış tasarımındaki en büyük farklılılarından birisini arka bölümünde barındırmasını beklediğimiz X7 için teknik kısım fena sayılmayacak detaylara sahip. Motor seçeneklerine baktığımızda giriş seviyesinin 3.0 litrelik sıralı altı silindir makineyle yapılmasını bekliyoruz. Bu da 335 beygir güç anlamına geliyor elbette. Sonrasında ise 4,4 litrelik V8 makineyi 456 beygirlik güç ile aracın kaputunun altında göreceğiz. İkin plan aşamasında plug-in hybrid ve M versiyonlarının da devreye alınacak olması, BMW X7’yi satın almak isteyenleri düşündürecek parçalar olarak şu aşamada ön plana çıkıyor. Son dönemlerde beğenilmeye başlayanan yeni kokpit yapısının doğrudan daha geniş bir yapıda entegrasyonunun sağlayacağı aracın üretim süreci önümüzdeki yıl içerisinde başlayacak. Üretimlerin gerçekleştirileceği yer ise Amerika’da yer alan fabrika olacak. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.