reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones

Game of Thrones’un yönetmeninden hayranları üzen açıklama

Son sezonuyla ekranlara dönmesini beklediğimiz Game of Thrones bu kez üzücü bir gelişmeyle gündeme geliyor. Hayranların geri dönmesini umduğu bir karakterin ölümü kesinlik kazandı. Bu sözler heyecan uyandıran teorilerden bazılarının çöpe gitmesine neden oldu.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz sezonun en heyecan uyandıran bölümlerinden biri Beyond The Wall olmuştu. Jon Snow ve saz arkadaşlarının duvarı aşıp ak gezenlerle mücadeleye girmesine şahit olduk. O kadar çetin bir mücadele yaşandı ki Daenerys Targaryen’in ejderhalarından biri öldürüldü. Jon Snow da neredeyse geride kalıyordu. Ta ki Benjen Stark ortaya çıkana kadar. Onun müdahalesi sayesinde Jon kurtuldu. Fakat bunun karşılığında Benjen Stark’a veda etmek zorunda kaldık.

Teoriler yanlış çıktı

Dizi onun ölümünü net bir şekilde ortaya koysa da, hayranların bir kısmı farklı düşüncelere sahipti. Benjen’in final sezonunda sürpriz bir şekilde ortaya çıkabileceği düşünülüyordu. Ancak Beyond The Wall bölümünün yönetmenliğini üstlenen Alan Taylor bunun mümkün olmadığını ifade etti. Game of Thrones yedinci sezon DVD’sinde yer alan yorumlarda Benjen Stark’ın hikayesinin sonuna geldiğimizi dile getirdi. Görünen o ki Westeros’un ak gezenlerden kurtuluşu onun elinden gelemeyecek. Alan Taylor’ın sözleriyle birlikte bir Stark’a daha veda ettiğimiz kesinleşmiş oldu. Bakalım son sezonda hangi karakterlere elveda demek zorunda kalacağız?

Video