reklamı kapat

POPÜLER

Call of Duty: Black Ops III incelemesi

Başlangıçtaki bir iki istisna dışında, yaklaşık son 10 yıldır her Kasım ayında mutlaka bir Call of Duty oynuyoruz. Kimi zaman bundan şikayetçi olsak da, bir sene oynamazsak bir şeyler eksilecekmiş gibi hissediyoruz. Serinin geldiği nokta düşünüldüğünde ise, oynadığımız oyun ne kadar Call of Duty; işte ondan emin değiliz
Sizi bilmiyoruz ama biz Call of Duty’yi takip etmekte zorlanır hale geldik. İkinci Dünya Savaşı ve sonrasında gelen Modern Warfare üçlemesinde bir sıkıntı yoktu ancak giderek firmalara bölünen yapı kontrolü kaybetmemize neden oldu. İlk önce iki firma arasında senelik paylaşılan isim, şu an üç firmanın eline bırakılmış durumda. Hatırlarsanız iki sene önce Ghosts etiketi ile Infinity Ward yapımını oynamışken, geçtiğimiz sene ise Advanced Warfare ile seriye giriş yapan Sledgehammer Games bizlerle olmuştu. Şimdi ise, uzun süredir devam ettirdikleri Black Ops serisi ile sıra yeniden Treyarch’a gelmiş durumda.

Açıkçası bu firmanın başarısını göz ardı etmek mümkün değil. Call of Duty 3’ten itibaren, Infinity Ward’un yedeği pozisyonunda sene doldurması istenen Treyarch, şu an Call of Duty külliyatının ana yapımcısı konumunda. Bunu da elbette, Black Ops serisi ile birlikte ortaya koydukları kendilerine has dokunuşla elde ettiler.