reklamı kapat

POPÜLER

Call of Duty: Black Ops III incelemesi

call-of-duty-black-ops-III-3

CALL OF DUTY: ZOMBIES

Yapacağınız geliştirmeler seçeceğiniz oynayış şeklini doğrudan etkiliyor. Etkilemesine etkiliyor ancak senaryo kof işte, ne yaparsınız? Neyse ki oyunun keşfedilmeyi bekleyen iki önemli parçası daha bulunuyor. Multiplayer gerçekten çok başarılı olmuş. Şöyle harita var, böyle oyun modu var gibi konularla sizi sıkmayacağız. Son derece hızlı, akıcı ve dikeyde aktif bir oynanış bulacaksınız.

Buradaki en önemli yenilik “Specialist”ler. Multiplayer için seçebileceğiniz dokuz Specialist ve her biri için de iki farklı karakteristik özellik bulunuyor. Ya karaktere özel bir silah ya da özel bir yetenek ile maçlarda yer alabilirsiniz. Black Ops’un bizleri alıştırdığı ve parladığı yer olan Zombies modu ise tek kelimeyle mükemmel olmuş. Her biri oturaklı ve ayrı bir hikayeye sahip dört karakterin, 40’lı yıllar atmosferinde kapışmaları çok eğlenceli. Artık kısa süreliğine canavara dönüşmenizi sağlayan noktalar da bulunuyor ki çılgınlık iyice tavana vursun. Şunu da belirtmek gerekiyor ki görsel anlamda Bioshock esintisi yakalanmasıyla oyunun en çekici yeri bu kısımlar olmuş.

PARANIZ BOŞA GİTMEYECEK

Senaryoyu bitirdiğinizde açılan “Nightmares” ise bambaşka bir lezzet. Normal senaryo görevlerini, yepyeni bir hikaye ile zombilere karşı oynamanıza olanak sağlayan bu mod, ana hikayenin kendisinden çok daha başarılı olmuş. Senaryo modunda bu hikaye kullanılsaymış puan daha yüksek bile olabilirmiş. Multiplayer ve Zombies modları ile gerek tek başınıza, gerekse de arkadaşlarınızla uzun soluklu bir eğlence sunan Black Ops III, en büyük beklentimiz olan senaryoda ise maalesef sizleri hayal kırıklığına uğratacak. Fakat büyük resme baktığımızda, paranızın karşılığını verecek bir oyunla karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz.