reklamı kapat

POPÜLER

Canon EOS R3

Canon EOS R3 aynasız fotoğraf makinesinin Türkiye fiyatı göründü

Nikon Z9 karşısına konumlandırılan profesyonellere özel aynasız fotoğraf makinesi Canon EOS R3 için Türkiye fiyatı çok yüksek.

Canon EOS R3 direkt olarak profesyonel kesime hitap eden bir aynasız fotoğraf makinesi. Bu açıdan yurt dışında da ucuz olmayan EOS R3 için gövde fiyatı tam 5.999 dolar seviyesinde.

İlk haberimizde gövdenin fiyatı Türkiye’de vergiler, güncel kur ve ekstra diğer maliyet kalemleriyle tam 60 bin TL olabilir demiştik. Ancak burada az düşünmüşüz. Çünkü fotoğraf makinesi için Türkiye’de tam 72 bin TL ön sipariş fiyat açıklandı.

Hatırlamak adına Canon’un üzerinde çok ciddi şekilde çalışmalar yaptığı gövde, teknik olarak baktığımız zaman 24.1 megapiksellik arka aydınlatmalı tam kare CMOS sensör üzerine kuruluyor. Gücünü DIGIC X işlemciden alan EOS R3, elektronik perde ile vizör kararması olmadan 30 fps, mekanik perdeyle ise 12 fps seri çekim yapabiliyor.

Doğal ISO aralığı 100-102.400 olan ancak ISO 204.800’e kadar çıkabilen modelin, otomatik netleme sistemi Dual Pixel CMOS AF II. Bu 1.053 noktalı otomatik netleme teknolojisi, kişilerin ya da hayvanların yüzlerini / gözlerini belirleyerek etkili ve sürekli bir takip getiriyor. Netleme konusunda makinesi özel bir yapay zeka sisteminden de güç alıyor.

Beş eksenli IBIS yani gövde içi görüntü sabitleme sistemine sahip olan Canon EOS R3, bununla elde çekimlere tam 8 durak avantaj getiriyor. Bu sistem sayesinde çok daha düşük enstantane değerleriyle elde çekim yapılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Canon EOS R3 genel olarak çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor

Bünyesinde göz takibi temelli AF özelliği bulunan, 5.76 milyon piksellik 120 fps elektronik vizör ve hareketli LCD ekran (Dokunmatik) yer alan EOS R3, fotoğraf yanında video konusunda da çok iddialı bir model konumunda.

Model 6K çözünürlükte 60P RAW ya da 4K çözünürlükte 4K 120P 10-bit videoları kayıt altına alabiliyor. Canon Log 3 desteğiyle gelen fotoğraf makinesi, firmanın açıklamasına göre EOS-1D serisiyle benzer bir toz ile su geçirmezlik sunuyor.

Kablosuz olarak akıllı telefon ya da tabletler üzerinden kontrol edilebilen EOS R3, çift hafıza kartı yuvasına sahip. Burada bir adet CF express ve bir adet UHS-II SD kart yan yana kullanılabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi