reklamı kapat

POPÜLER

Castlevania

Castlevania: Lords of Shadow 2 incelemesi

Kendisinin düşmanı 28 yıllık geçmişiyle oyun dünyasının en köklü serilerinden olan Castlevania, yıllar içerisinde denenmiş en yenilikçi hamlesi Lords of Shadow’un devamıyla karşımızda. Bakalım ilk oyunun başarısını devam ettirebiliyor mu?

Köklü serilerin yeni bir oyunu hakkında konuşmaya başlandığında geçmişe ufak bir yolculuk yapmak adettendir. Ancak Castlevania adı altında o kadar çok oyun yapıldı ki, yolculuğa niyetlensek tüm incelemeyi bununla tamamlamamız gerekebilir. Bu nedenle en iyisi geçmişi bir kenara bırakıp sadece Lords of Shadow ismine odaklanmak olacak.

Lords of Shadow 2, 2010 yılında çıkan ilk oyun ve onu takiben 3DS için yayınlanan Mirror of Fate sonrası üçlemenin son halkasını oluşturuyor. Her ne kadar Mirror of Fate bir yan oyun gibi görünse de aslında Lords of Shadow hikayesinde önemli bir yer arz ediyor. O nedenle eğer konuya tam olarak hakim olma isteğindeyseniz, LoS 2 öncesi iki oyunu birden oynamanızda fayda var. Peki zorunlu mu? Elbette değil. Ancak önceki oyunları oynamış olanlara neyi neden yaptığını daha iyi anlayabilmek ve oyunun final anını daha etkileyici kılmak gibi artıları olacaktır.