reklamı kapat

POPÜLER

Efsanevi oyun serisi Castlevania Netflix dizisi oluyor

Esaslı oyuncuların arkalarına yaslanıp derin bir nefes almasının tam sırası. Çünkü Netflix yeni bir bomba patlattı. Konami‘nin efsanevi oyun serisi Castlevania Netflix orijinalleri arasına katılıyor.

Netflix iddialı işlere imza atarak kalbimizi kazanmaya devam ediyor. Yakın zamanda Talihsiz Serüvenler Dizisi’nin uyarlamasıyla beğenimizi kazanan çevrim içi yayın platformunun Death Note uyarlaması için sabırsızlanırken 2017’nin bir diğer ilgi çekici yapımının Castlevania olacağını öğrendik. Proje detayları net değil ancak haber yapımcı ve yönetmen Adi Shankar‘dan geldi.

İki yıl önce Power/Rangers kısa filmini çekerek dikkatleri üzerine çeken ve muhtemelen orijinal filme de toz yutturacak olan Shankar, yeni projesini Facebook hesabından duyurdu. Netflix orijinal serilerine dahil olan Castlevania’nın ilk sezonu 2017’de yayınlanacak. Dizinin ikinci sezonu için de tarih veren Shankar, onun da 2018‘de hayranlarla buluşacağını belirtiyor.

Shankar Castlevania konusunda ise oldukça iddialı. Dizinin batı dünyasının ilk iyi video oyun adaptasyonu olacağını belirtiyor. Ancak adaptasyonun animasyon olup olmayacağı şimdilik belirsiz. Bunu özelikle belirttik zira geçtiğimiz ay Adventure Time‘ın yapımcısı Fred Seibert son 30 yılın en popüler oyunlarından birinin animasyon uyarlaması üzerine çalıştığını söylemişti. Kurucu olduğu şirket Frederator Studios‘un Castlevania’nın yayın haklarına sahip olması da projenin direkt olarak Castlevania olduğunu düşündürtmüştü. Adi Shankar’ın duyurusuyla Seibert’ün açıklamasını birleştirdiğimizde bu yıl bir Castlevania animasyonu bizi bekliyor gibi görünüyor.

Yapımcılığını Konami’nin üstlendiği Castlevania, vampir avcısı Belmont ailesi çevresinde şekilleniyor. Dracula ile mücadelelerini konu alan oyun serisinin geçmişi 1986 yılına dayanıyor. Serinin son oyunu ise 2014 yılında çıkan Castlevania: Lords of Shadow 2. İddialı yapımlar arasına adını şimdiden yazdıran Netflix uyarlamasını merakla bekliyoruz.