reklamı kapat

POPÜLER

Cep telefonu taksit BDDK

Cep telefonlarında uygulanan taksit hakkında önemli gelişme

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), taksitle cep telefonu alımında yaptıkları taksit değişikliğini uzattıklarını açıkladı.

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, kısa süre önce “3 bin 500 TL’yi aşan cep telefonu kredilerinde 12 ay vade nisan sonuna kadar devam edecek” açıklamasında bulundu. Bu konu hakkında CNN Türk’e konuşan Akben, “3 bin 500 TL’nin üzeri cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerde 12 aylık taksit imkanı 31 Ocak’ta bitecekti. Bu taksit imkanı nisan sonuna kadar sürecek.” ifadelerini kullandı. Bu durumun satışlara olumlu yansıyacağı tahmin edilirken, nisan ayında sonra 6 ay taksit sürecine geri dönüleceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şimdiye kadar bu uygulamadan olumlu geri dönüşler alındığı da belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu gelişme cep telefonu almak isteyenler için güzel duruyor

Ancak bu sektörün durumu ve tüketiciler için büyük bir müjde anlamına gelmiyor. Bunu daha önce söylemiştik artan kur nedeniyle akıllı telefonların fiyatları gün geçtikçe daha pahalı hale geliyor. Türkiye’de artık bırakın amiral gemisi modelleri, orta seviye modeller bile oldukça yüksek fiyatlara satılıyor. Yurt dışında bütçe dostu olarak tanıtılan modellerin bile Türkiye’de inanılmaz pahalıya satıldığı görülüyor. Burada kullanıcıların rahatlatılması sadece taksit sayısını artırmakla çözülecek gibi görünmüyor. Daha büyük ve köklü adımlar gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Satışa çıkan en yeni modellerden