reklamı kapat

POPÜLER

CES 2020 kapsamında dikkat çeken 3D fotoğraf uygulaması

CES 2020 kapsamında dikkat çeken 3D fotoğraf uygulaması

CES 2020 sadece donanımlara değil yazılımlara da ev sahipliği yapıyor. İkinci bir lense ihtiyaç duymadan 3D fotoğraflar elde edeceğiniz LucidPix de onlardan biri.

Heyecan verici donanım duyurularıyla dikkat çekici ürünleri teknoloji severlerle buluşturan CES 2020, aynı zamanda yeni uygulama ve servisleri de denemeyi mümkün kılıyor. Onlardan biri olan LucidPix, yapay zeka yardımıyla 3D fotoğraflar çekmeyi, iki boyutlu çekilen fotoğrafları ise üç boyutlu hale getirmeyi sağlıyor. Üstelik bunu yaparken çift lense ya da Dual Pixel teknolojisine sahip bir akıllı telefonunuzun olmasına da gerek kalmıyor. Uygulamanın yapay zekası fotoğraftaki objeyi tanımlayarak ona uygun şekilde bir derinlik haritası oluşturuyor. Bu sayede üç boyutlu algısı yaratılıyor. Hazırlanan 3D fotoğraf, telefonunuzun hareketine göre size üç boyutlu etkiyi hissettiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CES 2020 kapsamında tanıtılan fotoğraf uygulaması

2D fotoğrafları basit bir şekilde 3D’ye çeviren uygulama aynı zamanda sosyal ağlarda paylaşımı da kolaylaştırıyor. Ancak burada Facebook 3D görsel desteği sunsa da Snapchat, Instagram ya da TikTok gibi sosyal ağlarda hazırlanan görsel video ya da GIF olarak paylaşılabiliyor. Uygulama şimdilik ne yazık ki tüm kullanıcılara açık değil. Yakın zamanda yayınlanacak olan uygulama halihazırda e-posta aracılığıyla kayıtları kabul ediyor.

Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürümle kullanıcılarla buluşacağı kaydedilen uygulamanın ücretsiz sürümünde fotoğraflarınıza 3D çerçeve ekleyebiliyorsunuz. Onlar da standart çerçeveler olarak adlandırılmış. Premium olarak işaretlenmiş çerçevelerin her biri için 0,99 dolar ödemeniz gerekiyor. Pro olarak adlandırılan ücretli versiyonda ise tüm çerçeveleri eklemenin yanı sıra 3D fotoğraf çekimi ve iki boyutlu fotoğrafları üç boyutlu hale getirme özellikleri bulunuyor. Uygulama abonelik sistemiyle kullanıcılara sunulacak. Aylık 5,99 dolar fiyat biçilen LucidPix’in yıllık abonelik fiyatı ise 52 dolar.

İlginizi çekebilir

AirPods’a benzer deneyim sunan kablosuz kulaklık arayanlara güçlü alternatif