reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

3D fotoğraf çekmek için uygulama fyuse

3D fotoğraf çeken eğlenceli uygulama: Fyuse [Video]

Standart 2D fotoğraflardan sıkıldıysanız belki de Fyuse gibi 3D fotoğraf çekmek için iddialı alternatiflerden birini denemek isteyebilirsiniz.

Advertisement

3D fotoğraf çekmek için ideal uygulamayı bulamıyorsanız Fyuse belki aradığınız uygulama olabilir. 2D fotoğrafların yanı sıra araya biraz da eğlence katmak için ön plana çıkarılan 3D fotoğraflar, son zamanlarda hemen hemen her fenomenin Instagram’ına mutlaka taşıdığı karelerden biri oluyor. Özne merkezde sabit dururken, kamera hızlı bir şekilde oynayarak fotoğrafa boyut katıyor. Tabii öznenin merkezde illa ki sabit durmasına da gerek yok. “Bu fotoğraflar nasıl çekiliyor?” diye düşünüyorsanız işte o zaman devreye Fyuse giriyor. Hem Android hem de iOS desteği sunan uygulama, bu kareleri basit bir şekilde çekmeyi mümkün kılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eğlenceli kareler

Fyuse temel olarak fotoğraflarınıza 3D bir görünüm kazandırıyor. Bunun için de başta bir parça hazırlık yapmak gerekiyor. Uygulama ile fotoğraf çekmeye başlamadan önce özne belirlenerek odak noktası ayarlanıyor. 3D fotoğraf çekmek için küçük de olsa rahatça yürüyebileceğiniz bir alana ihtiyaç var. Çünkü kayıt yaparken öznenin etrafında belirlenen alan kadar dolaşmanız gerek. Bunun için uygulama size artırılmış gerçeklik teknolojisi yardımıyla bir rota çiziyor. Deklanşöre bastıktan sonra kayıt alınırken rotayı takip etmek gerekiyor. Çekim bittiğinde ise deklanşöre yeniden basmanız gerekiyor. Geri kalan her şeyi uygulama hallediyor. Çekilen 3D fotoğrafı kişiselleştirme imkanı da sunan uygulama ile daha sonra fotoğrafları paylaşmak da mümkün. Aycak Fyuse’nin kendi içinde değil de farklı bir sosyal medyada paylaşacaksanız fotoğraflar GIF ya da video gibi paylaşılıyor. Facebook’un 3D fotoğraf özelliği gibi ne yazık ki paylaşılamıyor. Uygulamanın kendi içinde ise 3D olarak, telefonunuzu hareket ettirip fotoğrafları görüntülemek mümkün. Ücretsiz olan uygulamayı işletim sisteminize göre haberin devamından indirebilirsiniz.

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 199,7 MB
  • Yükle App Store