reklamı kapat

POPÜLER

OpenAI GPT-5 LOG Tasarım

ChatGPT, GPT-4 Turbo güncellemesiyle daha iyi hale geldi

 - Güncelleme: 25 Nisan 2024 11:45

Ücretli ChatGPT aboneleri, GPT-4 Turbo güncellemesi sayesinde artık daha gelişmiş bir yapay zeka sistemine erişime sağlıyor.

OpenAI’a göre güncellenen GPT-4 Turbo modeli (gpt-4-turbo-2024-04-09 olarak geçiyor) yazım, matematik, mantıksal akıl yürütme ve kodlama alanlarında eskiye oranla çok daha iyi performans gösteriyor ve daha güncel bir veri tabanını beraberinde getiriyor. Şu an sadece ücretli ChatGPT Plus, Team ya da Enterprise aboneleri tarafından kullanılabilen güncel model, söylendiği kadarıyla artık laf kalabalıklığı yapmadan istenilen cevabı daha net olarak söyleyebiliyor ya da başka bir deyişle gösterebiliyor. Bundan önce ChatGPT içerisinde artık DALL·E görsellerinin düzenlenebiliyor olması ses getirmişti. ChatGPT içerisinde DALL·E tarafından oluşturulan görseller üzerinde artık yazılı komutlar ve seçimler üzerinden düzenleme yapılabiliyor. Bu sayede örneğin üretilen bir köpek görselinin üzerine farklı eklemeler yapılabiliyor, bunun için ekleme yapılacak bölgenin seçilmesi ve ne ekleneceğinin yazılması yeterli oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu özelliği hem iOS ile Android hem de Web için sunduklarını duyuran OpenAI, kullanışlı bir adım daha atıyor. Bu arada DALL·E özelinde artık kişilere ilham verecek farklı tarzlar da sunuluyor. Bundan önce ise direkt olarak ChatGPT’nin kendisi için bir adım atılmıştı. DALL-E 3 ya da diğer ücretli OpenAI servislerini kullanmak için halen hesap girişi gerekiyor ancak üretken yapay zeka temelli sohbet botu ChatGPT ile konuşmak için artık herhangi bir hesap girişi yapılmasına gerek kalmıyor.

Bu ücretsiz tarafa odaklanan altyapıyı herkese yavaş yavaş açtıklarını belirten OpenAI, bu adımıyla sistemi daha kullanışlı hale getiriyor. Şirkete göre ChatGPT’yi her hafta 185 ülkede 100 milyondan fazla kişi yeni bir şeyler öğrenmek, yaratıcı ilhamlar almak ve her türlü sorusuna yanıt bulmak için kullanıyor. Bu arada hesap girişi yapmadan da ChatGPT ile yapılan sohbetlerin GPT dil modellerinin eğitimi için kullanılması engellenebiliyor. Bunun için ayarlardaki, “Modeli herkes için iyileştirin.” seçeneğinin kapatılması yeterli oluyor.

ChatGPT gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu