reklamı kapat

POPÜLER

OpenAI ChatGPT LOG

ChatGPT için resmi iOS uygulaması kullanıma sunuldu

 - Güncelleme: 18 Mayıs 2023 20:56

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT için sonunda resmi bir iOS uygulaması var. Firmanın açıklamasına göre Android uygulaması da yolda bulunuyor.

ChatGPT için geliştirici OpenAI tarafından hazırlanan resmi iOS uygulaması, bugün itibarıyla sadece ABD merkezli olarak kullanıma sunuldu. İleride Türkiye dahil diğer ülkelere de açılacak burada yer alan 42 MB’lık uygulama, ücretsiz olarak kullanılabiliyor, reklam içermiyor ve sesli girişe izin veriyor. Daha sonra Android için de resmi bir uygulama çıkaracaklarını aktaran OpenAI, uygulamada gerçekten çok sade ya da başka bir deyişle basit bir arayüze yer veriyor. Koyu modun da sunulduğu uygulama, sohbet botu ile yapılan görüşmeleri cihazlar arasında senkronize edebiliyor (Aynı hesap üzerinden) ve sürpriz olmayacağı üzere GPT-4 dil modelini temel alıyor. Bu arada sistem için geliştirmeler de durmuyor. Örneğin OpenAI geçtiğimiz ay milyonlarca kullanıcısı olan ChatGPT için eklenti desteğini duyurmuştu. İşte bu altyapıyı dün itibarıyla ücretli ChatGPT Plus aboneleri için aktif eden şirket, bu sayede sohbet botunun yapabildiklerini ciddi şekilde geliştirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üzerinden geçmek adına yapay zekâ için geliştirilen ilk eklentiler “Expedia, FiscalNote, Instacart, KAYAK, Klarna, Milo, OpenTable, Shopify, Slack, Speak, Wolfram ve Zapier” imzasını taşıyor, daha fazlasının da yolda olduğunu açıklanıyor. Bu zaman içerisinde çok kullanılacak altyapı hakkında OpenAI ayrıca şunu da belirtiyor: “Mükemmel bir benzetme olmasa da eklenti seçenekleri dil modelleri için birer göz ve kulak olabilir, bunlar kişilerin eğitim verilerine dahil edilemeyecek kadar yeni, kişisel veya çok özel bilgilere erişmelerini sağlayabilir.”  Bu desteğin çok istendiğini söyleyen OpenAI, süreci şimdilik “Beta” paneli üzerinden sunuyor, altyapının önümüzdeki haftalarda tüm ChatGPT Plus abonelerine açılacağı söyleniyor. Bu arada dün sadece bu adım atılmadı, yapay zekâ için “Web’de gezinme” özelliği de ChatGPT Plus aboneleri için aktif edildi. Bu yine “Beta” panelinde yer alan özellik aktif edildiği zaman sohbet botu güncel konular ve olaylar hakkındaki soruları yanıtlamak için internete bağlanıyor, bu sayede eskiye oranla çok daha zengin ve iyi sonuçlar elde edilebiliyor. Bu iki imkân yapay zekanın sunduklarını gerçekten çok büyük oranda artırıyor.

ChatGPT adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın