reklamı kapat

POPÜLER

OpenAI, GPT-4 ChatGPT LOG Tasarım

Resmi ChatGPT Android uygulaması Türkiye’de kullanıma sunuldu

 - Güncelleme: 31 Temmuz 2023 20:31

OpenAI tarafından geliştirilen üretken yapay zeka sistemi ChatGPT için beklenen resmi Android uygulaması bugün herkes için çıktı.

Şimdiye kadar sadece web yanında iOS tarafında kullanılabilen üretken yapay zeka ChatGPT için beklenen Android uygulaması geçtiğimiz hafta ABD, Hindistan, Bangladeş ve Brezilya merkezli olarak kullanıma sunulmuştu. Bugün ise sonunda aralarında Türkiye’nin de olduğu çok sayıda ülkeye resmi çıkış yapıldı. iOS ile aynı sade bir arayüze sahip olan uygulamayı kullanmak ücretsiz ancak en iyi deneyim için ücretli “Plus” aboneliğinin alınması gerekiyor. Sistem bundan önce yapılan güncelleme ile gündeme gelmişti. ChatGPT için yapılan son güncellemenin merkezinde, çok kullanışlı “özel talimatlar” altyapısı yer alıyordu. OpenAI’ın açıklamasına göre bu özellik, ChatGPT’ye her konuşmaya otomatik olarak uygulanmasını istediğiniz bir özel istek ya da bağlam vermenizi sağlıyor. Peki bu tam olarak ne işe yarıyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Örneğin sohbet botundan sık sık iş için bir metin oluşturmasını istiyorsanız, bu özellik sayesinde ChatGPT’yi her açtığınızda ona “oluşturacağın metin resmi dilde olsun ya da şu tarzda olsun” demenize gerek kalmıyor. Sistem bunu daha önce söylediğiniz için biliyor ve yeni içeriğe otomatik olarak uyguluyor. Bu sistem sayesinde sohbet robotuna sizin hakkınızda her zaman bilmesi gereken şeyleri ve sorularınıza nasıl yanıt vermesini istediğinizi çok açık şekilde belirtebiliyorsunuz. Uzun vadede büyük zaman kazandırma potansiyeli olan özellik, üretken yapay zekayı özelleştirme / kişiselleştirme konusunda atılmış büyük bir adım oluyor. Özel talimatlar sistemi ilk aşamada sadece aylık ücreti bulunan Plus kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Ancak bu hep böyle olmayacak, OpenAI’ın açıklamasına göre bu özelliğin yakında tüm kullanıcılara sunulması planlanıyor.

ChatGPT davaları yanında bu da ilginizi çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması

İLGİLİ HABERLER