reklamı kapat

POPÜLER

Chrome işletim sistemi tarih oluyor

Google’ın masaüstü bilgisayarlar ve özellikle notebook’lar için geliştirdiği işletim sistemi Chrome OS tarih olmak üzere. Gelen haberlere göre teknoloji devi geniş kitlelere ulaştıramadığı işletim sistemini Android’le birleştirecek.

Özellikle geçtiğimiz ay Google etkinliğinde duyurulan Pixel C tablet bilgisayardan sonra Google’ın söz konusu hamleyi er ya da geç yapacağı konuşulmaya başlamıştı. Android işletim sistemiyle gelen Pixel C, ham tablet hem de klavye ve fare desteğiyle bir bilgisayar gibi kullanılabiliyor. Bünyesinde barındırdığı özellikleriyle de olumlu yorumlar alan Pixel C’den sonra Google’ın artık Android’i yavaş yavaş PC’ler için hazırladığı yorumları yapılmıştı. Görünüşe bakılırsa bu yorumlar karşılığını bulmak üzere.

Screen-Shot-2015-09-30-at-13.38.36
Wall Street Journal’ın haberine göre Google bunun için Chrome işletim sistemini tamamen kaldırmasa bile tabanını büyük ölçüde Android işletim sistemine dayandıracak. En geç 2017’de atılması beklenen adımdan sonra Google’ın mobil platformda olduğu gibi PC kanadında da söz sahibi olacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Chrome işletim sistemi tarih oluyor” için bir cevap

  1. pırasa dedi ki:

    çok spesifik kullanıcılara hitap eden bir işletim sistemiydi zaten, geç bile kalınmış