reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’un bitmek bilmeyen oyun davetleri son buluyor

Facebook sinir bozucu oyun davetlerine karşı nihayet yaptırım uygulama kararı aldı. Kullanıcılardan gelen yoğun taleplere daha fazla sessiz kalamayan Mark Zuckerberg, konuyu “öncelikli” listesine aldıklarını açıkladı.

Candy Crush çılgınlığıyla başlayan ve daha sonra önü alınamayan Facebook oyunları, sosyal ağda oyun oynamayan kullanıcıları bile çıldırtmayı başarıyor. Bitmek bilmeyen oyun davetleriyle gerçekleşen bu rahatsızlık, engellemeyle de çözülmüyor zira bir oyunu engellesek bu sefer bir başkası türüyor. Hindistan’da bir soru cevap etkinliğinde konuşmacı olarak sahne alan Mark Zuckerberg de sonunda konuyla ilgili çalışmalara başladıklarının müjdesini verdi.

Facebook CEO’su oyun daveti sistemini tamamen kaldırmayı düşünmediklerini belirtse de bir şekilde çözüm yolu bulacaklarını belirtti. Söz konusu adımın ne zaman atılacağı henüz belli değil ancak en azından bu konuda bir çalışma yürütülmesi de sevindirici bir gelişme.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Facebook’un bitmek bilmeyen oyun davetleri son buluyor” için bir cevap

  1. Özgür dedi ki:

    Bununla ilgili ayarlar zaten mevcut. İstediğimiz oyun ve kullanıcıdan gelen istekleri engelleyebiliyoruz. X oyununu engellediğimizde kimseden o oyunla ilgili istek almıyoruz, Y kullanıcısını engellediğimizde de o kullanıcının hiçbir oyun isteğini almıyoruz. Aslında hepimizin arkadaş listesinde oyun oynayan belli başlı kişiler vardır; onlardan gelen istekleri engellediğimizde sorun çözülmüş olur. Tabi Facebook ayarlarında ‘tüm oyun isteklerini sonsuza kadar engelle’ şeklinde bir buton olsaydı fena olmazdı ama şu anki sistemi de doğru kullanabildiğimizde işimizi pekâlâ çözebiliyoruz.